Povratak kralja! Novak počistio Janga

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Amerikanca Donalda Janga sa 3:0 (6:1, 6:2, 6:4) u setovima u prvom kolu Australijan Opena. Novaku je ovo prvi zvanični meč nakon šest meseci pauze zbog povrede lakta.

Šestostruki šampion Australijan opena je bio ubedljiv protiv 63. najbolje plasiranog tenisera sveta, a izgledao je i više nego dobro u svom povratku na teren u zvaničnom meču nakon pauze duže od šest meseci.

Jedna od Đokovićevih majstorija na meču

Nakon početnog odmeravanja snaga, srpski teniser je pruzeo konce utakmice u svoje ruke i nakon samo 15 minuta igre iskoristio jednu od pet brejk lopti. Nakon lako potvrđenog brejka, Novak je još jednom oduzeo servis protivniku, koji nije mogao da se izbori sa raznovrsnošću koju je Đoković pružao na terenu.

Prvi set Novak osvaja nakon 23 minuta igre i prepustivši Jangu samo jedan gem nagoveštava kakav će konačan ishod meča biti.

I drugi set Novak je nastavio u istom ritmu, napadajući protivnika svojim raznovrsnim arsenalom. Da je spreman za povratak u jak ritam i velike podvige Novak je pokazao veoma dobrim procentima osvojenih poena na prvi i drugi servis, istrajnošću u dugim razmenama, ali i oštrim udarcima sa osnovne linije kojima je ili beležio prelepe vinere za špice i radost mnogobrojnih navijača, ili terao protivnika na grešku.

Nakon što je dva puta oduzeo set protivniku i vodio sa 5:0 u drugom setu, Novaku je rezulatat i kvalitet protivnika dozvolio situaciju u kojoj je srpski teniser mogao da proba razne segmente igre, pa je protivnik uspeo da u drugom setu osvoji dva gema, ali ništa više od toga, pa je Đoković bez mnogo problema priveo drugi set kraju pre isteka prvog sata meča.

U poslednjem setu levoruki Amerikanac pružao je najviše otpora Novaku, ali je srpski teniser ostao disciplinovan i u ključnim momentima beležio bitne poene, što je ubijalo Jangovu želju za igrom, pa je nakon sat vremena i 52 minuta igre Đoković osvojio i treći set, rezultatom 6:4.

Naredni rival najboljeg srpskog tenisera biće pobednik meča Monfis - Munar.