Previše oscilacija, -Orlovi- izgubili od Rusije!

Košarkaši Srbije poraženi su od Rusije u drugom kolu grupe D Evrobasketa, rezultatom 75:72.

Srbija je nakon trijumfa nad Letonijom na startu takmičenja odigrala mnogo slabije i nije imala šanse protiv raspoložene 'Zbornaje'.

U prvom poluvremenu nije bilo učinka Bogdana Bogdanovića, sav teret je preuzeo Boban Marjanović, da bi se bek Sakramenta probudio u nastavku meča.

Ipak, bez pratnje saigrača to je bilo malo da se šuterski raspoložen protivnik savlada i 'Orlovi' sada u grupi D imaju skor 1-1, kao i Letonija i Belgija. Rusija je jedina ekipa sa maksimalnim učinkom posle dva odigrana kola.

Kao što su srpski reprezentativci najavili, utakmica sa Rusima bila je još napetija u odnosu na start sa Letonijom, pa je 'Zbornaja' na krilima Alekseja Šveda došla do značajnog vođstva u uvodnim trenucima meča.

Selektor Aleksandar Đorđević reagovao je uvođenjem Bobija Marjanovića koji je momentalno doneo preokret. Vezao je sedam poena, priključio mu se Lučić i 'Orlovi' su serijom 12:0 preokrenuli.

Ipak, falili su poeni Bogdana Bogdanovića, što je prvi iskoristio Voroncevič i sredinom druge deonice šutem van linije 6,75 vratio prednost Rusima.

6. Velika Britanija 0-1

Na odmor se otišlo minimalnom prednošću protivnika, a nastavak nam je doneo gotovo identičnu sliku na parketu. Bogdanović se probudio, brzo došao do dvocifrenog broja poena, ali drugi igrači nisu pomagali.

Rusi su konstantno održavali minimalnu prednost i zahvaljujući odličnom šutu van linije 6,75 je održavali do kraja. Ishod je mogao da se pretpostavi posle 30 minuta igre jer je naša selekcija postigla samo 13 poena u trećoj četvrtini.

U poslednjem minutu imali smo šansu da izborimo produžetak, ali su Milosavljević i Bogdanović to propustili sa linije za slobodna bacanja.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Boban Marjanović (6 skokova) i Bogdan Bogdanović (4 asistencije) sa po 19 poena, dok je je Vladimir Lučić dodao je 12.

Rusiju je do pobede predvodio Aleksej Šved sa 22 poena i 4 uspešna dodavanja, dok su Timofej Mozgov i Nikita Kurbanov dodali po 11, a bili su zapaženi i u reketu jer su imali 8, odnosno 7 skokova.

Nedelja je slobodan dan za Srbiju koja sledeći meč igra u ponedeljak od 20 časova sa domaćinom Turskom.

Evrobasket, Grupa D, II kolo:
Srbija – Rusija 72:75 (21:18, 17:22, 13:18, 17:21)
Ulker arena, Istanbul
Sudije: Severio Lancarini (Italija), Manuel Maconi (Italija), Jorgos Pursanidis (Grčka)
Strelci: Bogdanović 19, Marjanović 19, Lučić 12 – Šved 22, Mozgov 11, Kurbanov 11