Prvi košarkaški derbi pripao Zvezdi, Perperoglu igrač utakmice

Partizan – Crvena zvezda 71:77. Košarkaši Crvene zvezde savladali su večitog rivala, ekipu Partizana, u derbiju devetog kola Jadranske lige. Crno-beli bolje ušli u meč, ali je Zvezda preko Perperoglua i Reglanda preokrenula u svoju korist. Zvezda zadržala stoprocentni skor, Partizan zabeležio peti poraz.

Prvi košarkaški večiti derbi u sezoni pripao je Crvenoj zvezdi. Ekipa Milana Tomića opravdala je ulogu favorita i zabeležila deveti trijumf u isto toliko utakmica u ABA ligi.

Najzanimljiviji momenti meča Parizan - Crvena zvezda

Partizan je posle novog poraza u komplikovanoj situaciji. Crno-beli sada imaju skor od četiri pobede i pet poraza i predstoji im velika borba za plasman među prve četiri ekipe.

Ekipa Andree Trinkijerija bolje je ušla u meč. Posle početnog vođstva Zvezde, po tri trojke pogodili su prvo Džok Lendejl, a onda i Stefan Janković, pa je Partizan imao dvocifrenu prednost – 22:12.

Zvezda je konsolidovala redove i do poluvremena uspela da iskoristi napadački slabiju igru rivala, pa se na veliki odmor otišlo sa vođstvom Partizana 41:38.

Treća četvrtina je praktično odlučila pobednika meča. Partizan je imao čak osam izgubljenih lopti, što je Zvezda iskoristila i preko Perperoglua i Reglanda stigla do dvocifrene prednosti.

Partizan je poslednji nalet imao krajem treće i početkom poslednje deonice, ali je Zvezda to odbila i vrlo brzo stigla do 15 poena prednosti, što je bilo i najubedljivije vođstvo na meču – 77:62.

Crno-beli su u finišu meča uspeli da smanje prednost Zvezde, ali više od časnog poraza nisu mogli.

Perperoglu je meč završio sa 25 poena (trojke 5/8), dok je Regland postigao 19 poena. U timu Partizana istakao se Lendejl sa 18 poena, dok su Pejdž i Si postigli po 11.

U narednom, desetom kolu, Zvezda na svom terenu igra protiv Zadra, dok će Partizan biti gost kod Igokee.