Rapsodija Liverpula, ubedljivoj Barsi uz kvalitet pomogla sreća

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su sa 3:0 na svom stadionu savladali ekipu Mančester sitija, dok je Barselona sa 4:1 bila bolja od Rome u mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Barselona je dugo lomila, a potom i slomila otpor protivnika, ali joj je za to bilo potrebno i malo sreće.

Katalonci su poveli autogolom kapitena Rome De Rosija, koji je hteo da spreči da lopta ne dođe do Mesija u 38. minutu meča, ali je ispostaviće se veoma precizno smestio loptu u svoju mrežu.

Deset minuta unutar drugog poluvremena Romu je zadesila ista nevolja, ponovo autogol, ovoga puta u režiji Manolasa koji je u pokušaju da spreči Umtitija da postigne gol, nakon pogođene stative postigao autogol.

Samo četiri minuta kasnije Alison ponovo vadi loptu iz mreže, ovoga puta nakon kontranapada i sjajne lopte Mesija, Alison brani udarac, ali Pike natrčava na tu loptu i bez mnogo muka postiže gol.

Roma se ipak trgla u 80. minutu kada je Džeko na asistenciju Perotija smanjio na 3:1, ali je samo sedam minuta kasnije Suarez nakon greške odbrane Rome postavio konačnih 4:1.

Liverpul je nakon premijerligaške, upisao veoma bitnu i ubedljivu pobedu protiv Mančester sitija od 3:0.

"Crveni" su na „Enfildu" odigrali jedan od najboljih mečeva sezone u kojem su uspeli da potpuno nadigraju favorizavnog rivala.

Goste je u 12. minutu načeo Salah nakon sjajne kontre i asistencije Firmina.

Devet minuta kasnije Aleks Okslejd-Čemberlejn spektakularnim pogotkom duplira prednost Liverpula na veliku radnost domaćih navijača.

U 31. minutu Sadio Mane je postavio ispostaviće se konačnih 3:0, kada je nakon gola glavom potpuno šokirao "građane".

Nakon što je bio potpuno nadigran u prvom, u drugom poluvremenu Siti je očekivano imao inicijativu i više lopte u posedu, ali do kraja meča nisu uspeli da stvore izgledniju priliku i postignu gol u gostima.

Revanši večerašnjih utakmica igraju se za nedelju dana u Rimu, odnosno Mančesteru.