Real odbranio titulu šampiona Evrope

Fudbaleri madridskog Reala postali su prvi tim u istoriji koji je odbranio šampionski trofej u Ligi šampiona, pošto su u finalu sa 4:1 (1:1) savladali ekipu Juventusa. Kristijano Ronaldo dvostruki strelac u Kardifu. "Kraljevski klub" stigao do 12. titule šampiona Starog kontinenta. "Stara dama" meč završila sa igračem manje, zbog isključenja Kvadrada u 84. minutu.

Najbolji napad bolji od najbolje odbrane – tako bi se u jednoj rečenici moglo opisati ono što se desilo na stadionu "Milenijum". Fudbaleri madridskog Reala postali su prvi tim koji je odbranio trofej Lige šampiona, pošto su u finalu u Kardifu pobedili Juventus 4:1 (1:1).

Real je u prestonici Velsa došao do 12. titule prvaka Evrope, po čemu je ubedljivo najuspešniji, dok je Juventus poražen i sedmi put u finalu, drugi put protiv kraljevskog kluba posle 1998. godine.

Ponovo je čovek odluke bio sjajni Kristijano Ronaldo, strelac golova u 20. i 65. minutu, postavši prvi igrač koji je bio strelac u tri različita finala Lige šampiona.

Juventus je imao izjednačenje akrobatskim potezom Marija Mandžukića u 27, ali je Kazemiro u 61. minutu snažnim udarcem iz daljine doneo Madriđanima novo vođstvo, pre nego što je Ronaldo upisao drugi gol, a Marko Asensio stavio tačku u sudijskoj nadoknadi.

Vredi istaći i da su se Ronaldo i Mandžukić pridružili bivšem srpskom fudbaleru Veliboru Vasoviću sa pogocima u finalima u dresovima dva različita kluba.

Vasović je to činio u dresovima Partizana i Ajaksa, a Ronaldo i Mandžukić pre večerašnjeg duela u Mančester junajtedu, odnosno Bajernu.

Juventus je meč završio sa igračem manje na terenu, pošto je Huan Kvadrado, možda i prestrogo, isključen u 84. minutu susreta.