Real ponižen u Madridu - Barsa u finalu Kupa kralja

Fudbaleri Barselone ubedljivo su savladali Real Madrid 3:0 na Santjago Bernabeuu i plasirali se u finale Kupa kralja.

U prvom meču na Kamp Nouu je bilo 1:1, pa je Barsa postala prvi tim u istoriji takmičenja koji će šesti put u nizu igrati finale.

Barselona je do velike pobede u 274. "El Klasiku" stigla sa dva gola Luisa Suaresa i autogolom Rafaela Varana.

Barsa sada čeka rasplet drugog polufinala. Betis i Valensija su u prvom meču igrali 2:2 u Sevilji. Revanš na Mestalji je u četvrtak uveče.

Nema sumnje da nas narednih dana čekaju razne vesti sa Bernabeua. Videćemo da li će Santjago Solari zadržati svoj posao.

Katalonci su tokom većeg dela meča diktirali ritam igre, ali je Real bio znatno opasniji.

U prvom poluvremenu sjajne šanse su propustili Benzema i Vinisijus, Francuz ne koristi novu na startu drugog, nakon čega je usledila kazna.

Sjajno je odigrao na levoj strani Alba i prevario Karvahala, pronašao je u kaznenom Dembelea koji iz prve odigrava povratnu do Luisa Suaresa, koji rutinski trese mrežu iza leđa nemoćnog Navasa (0:1).

Real pojačava pritisak, niz sjajnih akcija Madriđana, ali Kros promašuje ceo gol, a potom Ter Štegen sjajnim odbranama zaustavlja pokušaje Regilona i Vinisijusa.

Vrlo brzo je usledila nova kazna, još surovija, dva gola Barse za tri minuta i kraj svih nada za domaćina.

Meč je prelomljen u 69. minutu. Dembele je za dlaku izbegao ofsajd na desnoj strani terena, brzo je poslao loptu po zelji kroz peterac na drugu stativu, a tamo je Rafael Varan je u duelu sa Suaresom preusmerio loptu u svoj gol i verovatno poslao Katalonce u finale (0:2).

Navijači Reala nisu stigli ni da se oporave od ovog gola, a usledio je novi šok za tribine.

Suares je u kaznenom pravario Kazemira koji ga je nagazio, sudija Sančes opravdano pokazuje na belu tačku! Urugvajac uzima loptu i ponižava domaćina, "Panjenkom" je prevario Navasa za apsolutnu tišinu na Bernabeuu (0:3).