Real srušio rekord - Treći put uzastopno šampion svijeta

Real Madrid je osvojio treću uzastopnu titulu šampiona svijeta, a ukupno sedmu (četvrtu u ovom sistemu takmičenja). U finalu su savladali šampiona Ujedinjenjih Arapskih Emirata Al Ain sa 4:1, te su opravdali ulogu favorita.

Domaći tim je u 12. minutu mogao do prednosti. Nakon greške Marsela, El Šahat je bio u sjajnoj prilici a loptu je sa gol linije izbacio Serhio Ramos. Minut kasnije Luka Modrić je odličnim udarcem sa distance donio prednost Madriđanima.

Šampion Evrope je otpor domaćih slomio u drugom dijelu. Prvo je Markos Ljorente sjajno zahvatio loptu nakon kornera i pogodio za 2:0. Zatim je Serhio Ramos glavom riješio sve dileme oko pobjednika.

Al Ain je došao do počasnog gola u 86. minutu kada je Šiotani sjajno pogodio glavom nakon ubačaja. U sudijskoj nadoknadi odličan prodor Vinisijusa koji je šutirao, a Nader poslao loptu u svoju mrežu.

Igrač Reala Toni Kros postao je tako najtrofejniji fudbaler u ovom takmičenju jer se okitio petom titulom klupskog šampiona svijeta.