Roma eliminisala Barselonu,a Liverpul Mančester Siti

Fudbaleri Rome i Liverpula plasirali su se u polufinale Lige evropskih šampiona.

Roma je u Rimu, u revanš meču četvrtfinala, savladala Barselonu 3:0 i nadoknadila zaostatak iz prvog meča.

Barselona je pred svojim navijačima slavila 4:1.

Do pobjede na Olimpiku i senzacionalnog plasmana u polufinale došla je golovima Edina Džeka u 6, Danijele De Rosija u 58. iz jedanaesterca i Konstantinosa Manolasa u 82. minutu.

Liverpul je kao gost u revanšu pobijedio Mančester siti 2:1 i sa dva trijumfa izborio polufinale.

Na svom stadionu trijumfovao je 3:0.

Mančester siti poveo golom Gabrijela Žesusa u 2. minutu.

Izjednačio je Muhamed Salah u 56, a sve dileme oko putnika u polufinale riješio je Roberto Firmino u 77. minutu.

Za plasman u polufinale sjutra će igrati Real i Juventus (3:0), odnosno Bajern i Sevilja (2:1).

Obje utakmice počeće u 20 sati i 45 minuta.

Polufinalne utakmice biće odigrane 24. i 25. aprila, odnosno 1. i 2. maja. Finalni meč zakazan je za 26. maj u Kijevu.

Titulu brani madridski Real, koji je u prošlogodišnjem finalu u Kardifu savladao Juventus 4:1.

Izvor: Agencije