Roma na korak do čuda, Liverpul u finalu

Roma – Liverpul 4:2 (1:2).

Fudbaleri Liverpula igraće u finalu Lige šampiona, pošto su u Rimu zadržali prednost iz prvog meča (5:2) protiv "vučice". Dva gola "crvenih" u prvom poluvremenu "overili" su put za Kijev, gde će Liverpulu rival biti ekipa Reala. Finale Lige šampiona na programu je 26. maja.

Liverpul će biti protivnik Realu u finalu Lige šampiona 26. maja, iako su "crveni" u revanš meču polufinala poraženi od Rome rezultatom 4:2.

Bila je rimska "vučica" na korak do još jedne senzacije (posle eliminacije Barselone), ali su dva gola Liverpula u prvom poluvremenu u velikoj meri oborile moral domaćim igračima.

Roma, ipak, nije odustajala i na kraju je došla do trijumfa, a možda bi rezultat bio drugačiji da je slovenački sudija Skomina u dva navrata pokazao na belu tačku, posle prekršaja nad Džekom i igranja rukom Aleksander-Arnolda.

Liverpul je u Rim stigao da zadrži prednost iz prvog duela i postigne gol, a izabranici Jirgena Klopa uspeli su u obe zamisli.

Mane je već u devetom minutu doneo prednost gostima, Milner je autogolom doneo izjednačenje, da bi Vajnaldum postigao pogodak za prednost Engleza na poluvremenu.

Džeko je ponovo bio strelac za Romu, da bi Najngolan u samom finišu meča sa dva pogotka (jedan sa bele tačke) doneo nagoveštaj čuda, ali vremena za to nije bilo.

Liverpul će se tako u Kijevu boriti za šestu titulu šampiona Evrope i to protiv najtrofejnijeg kluba u Evropi i branioca titule – madridskog Reala.