Salah se igrao sa Romom, ali je ona u finišu vratila nadu! (5:2)

Fudbaleri Liverpula nalaze se vrlo blizu finala Lige šampiona, pošto su u prvom meču polufinalu na svom terenu deklasirali italijansku Romu sa 5:2! Nova briljantna partija Mohameda Salaha, dvostrukog strelca i dvostrukog asistenta. Roma sa dva gola u finišu zadržala kakvu-takvu nadu pred revanš 2. maja.

Očekivao je Enfild uzbudljiv meč, nadali su se navijači "redsa" pobedi pred revanš ali niko, ili malo ko je mogao da pretpostavi da će karta za Kijev i finale već biti praktično overena!

Liverpul je na krilima neverovatnog Mohameda Salaha bez preterivanja ponizio Romu u prvom meču polufinala - 5:0 (2:0)

Iako su sasvim solidno počeli meč i preko Kolarova čak pogodili i okvir gola, fudbaleri Rome su se praktično izgubili sa meča sredinom prvog poluvremena i upali u vrtlog domaćeg tima.

Golovima u 36. i 45. minutu raspoloženi Egipćanin je poveo svoj tim ka trijumfu, da bi u nastavku sa dve asistencije za Manea i Firmina trasirao put ka kijevskom finalu. Bio je Salah bukvalno nezaustavljiv u meču protiv svog bivšeg kluba, koji je "uništio" na terenu, ali protiv koga nije slavio golove.

Peti gol, jedini u kojem nije učestvovao Salah, delo je Firmina, koji je bio najviši u skoku posle kornera koji je izveo Milner.

Međutim, Salah nakon toga izlazi iz igre, Peroti ulazi na drugoj strani i "vučica" pokazuje znake života. Prvo je Džeko pogodio u 81. minutu, pa je Peroti tri minuta kasnije iskoristio opravdano dosuđeni penal za koliko-toliko prihvatljivih 5:2.

Revanš je na programu u Rimu naredne srede.