Sjajna noć u Ligi šampiona – Atletiko nokautirao Juventus sa 2:0

Sjajna noć u Ligi šampiona – Atletiko nokautirao Juventus sa 2:0, dok je Mančester siti u meču punom preokreta slavio na terenu Šalkea 3:2, u osmini finala elitnog takmičenja.

“Stara dama” dovela je Kristijana Ronalda, kako bi osvojila Ligu šampiona, ali poslije večerašnjeg meča, šanse za to su joj znatno smanjene.

Osim pokušaja iz slobodnjaka na startu meča, Portugalac je bio skoro neprimjetan.

Atletiko je bio bolji rival, naročito u drugom poluvremenu, a najprije je poništen gol Morate zbog faula nad Kjelinijem.

Odbrana Juventusa pala je u 78. minutu, kada je Himenez poslije kornera savladao Šćešnija.

Samo pet minuta kasnije novi prekid i novi pogodak, ovog puta Dijega Godina, pa će “kolćonerosi” sa velikom prednošću dočekati revanš u Italiji.

Siti je bio veliki favorit u Gelzenkirhenu i poslije velike greške odbrane Šalkea poveo pogotkom Aguera.

Međutim, u završnici prvog dijela iz dva penala Bentaleb je kreirao preokret.

Kada su gosti sredinom nastavka ostali sa desetoricom, činilo se da Šalke ide ka velikom iznenađenju.

Ipak, pet minuta prije kraja sjajan gol iz slobodnjaka bivšem timu dao je Liroj Sane, da bi u posljednjim trenucima susreta Sterling kompletirao preokret.

ATLETIKO – JUVENTUS 2:0