Sjajni Jokić, Bogdanović i Bjelica odlični, Marjanović bez minutaže

Nikola Jokić ostvario prvi trostruki dvocifren učinak u sezoni, ali je njegov Denver poražen od Golden Stejta sa 124:114. Dobra igra Bogdana Bogdanovića nije sačuvala Sakramento od poraza gostujućeg San Antonija sa 107:100. Minesota deklasirala Klilvend sa čak 127:99 uz 7 poena Nemanje Bjelice, a Boban Marjanović ponovo nije ulazio u igru u pobedi Nju Orleansa nad Detroitom sa 112:109.

Košarkaši Golden Stejta pobedili su Denver sa 124:114, a raspoloženog Stefa Karia nije zaustavio ni sjajan učinak Nikole Jokića koji je ostvario svoj sedmi tripl-dabl učinak u karijeri postigavši 22 poena, 12 skokova i 11 asistencija.

Golden stejt - Denver 124:114

Stef Kari je bio najefikasniji igrač sa 32 poena uz 9 asistencija, a pratio ga je Drejmond Grin sa 23 poena, 5 skokova i 10 asistencija, dok je Klej Tompson meč završio sa 19 poena. Kevin Durent ponovo nije bio u timu.

Košarkaši Sakramenta pružili su jak otpor San Antoniju, ali nisu mogli da zaustave raspoloženog Lamarkusa Oldridža i Davisa Bertansa koji je postigao rekord karijere sa 28 poena i 3 asistencije za 31 minut igre. Najefikasniji igrač utakmice Lamarkus Oldridž je utakmicu završio sa 31 poenom uz 12 skokova.

Iako je Sakramento odlično odigrao prvo poluvreme i posle 24 minuta vodio je sa 56:46 a gostujući tim bio bez Kavaji Lenarda, Manu Đinobilija i Žofri Lovernja, San Antonio je zahvaljujući Bertransu i Oldridžu uspeo da načini preokret u poslednjim minutama meča za konačnih 107:100.

Bogdan Bogdanović je u igri proveo 33 minuta i ubacio 16 poena uz po 5 skokova i asistencija, dok je najefikasniji bio Vili Kouli-Stajn sa 22 poena i 9 skokova.

Košarkaši Minesote sjajnom igrom od provog do poslednjeg minuta deklasirali su Klilvend i ekipi iz Ohaja naneli najteži poraz ove sezone sa čak 127:99.

Minesota - Klivlend 127:99

Predvođen raspoloženim Džimijem Batlerom tim iz Mineapolisa je u trećoj četvrtini imao prednost od čak 41 poena a predvodio ih je raspoloženi Džimi Batler koji je meč završio sa 21 poenom, 8 skokova, 9 asistencija i 3 ukradene lopte.

Najefikasniji je bio Endrju Vigins sa 25 poena, Karl Entoni Tauns je upisao 19, Tadž Gibson 16 i 13 skokova, a Nemanja Bjelica je postigao 7 poena uz 2 skoka.

Rezervisti Džef Grin sa 22, Kajl Korver sa 19 i Dvejn Vejd sa 13 poena bili su najefikasniji kod Kavsa, dok je Lebron Džejms u trećem porazu u poslednjih pet utakmica zabeležio svega 10 poena , najmanje ove sezone, uz 8 skokova i 5 asistencija.

Nju Orleans i Detroit su odigrali zanimljiv meč koji je rešen u poslednjih nekoliko minuta pobedom Nju Orleansa sa 112: 109.

Iako su Pelikansi u nekoliko navrata imali dvocifrenu prenost u finišu su mogli da izgube utakmicu da odgovornost nisu preuzeli iskusni plejmejker Ražon Rondo i Demarkus Kazins, a u poslednjoj sekundi šut za produžetak promašio je Ejveri Bredli.

Entoni Dejvis je bio najefikasniji sa 30 poena i 10 skokova, Itvan Mur je postigao 23, Kazins 20 uz 10 uhvaćenih lopti, a Rondo je zabeležio 12 koševa i 15 asistencija.

Tobijas Heris je postigao 25, Bredli 24, a Andre Dramond i Iš Smit po 16 poena. Boban Marjanović nije ulazio u igru.

U poslednjem meču protekle noći LA Klipersi su nadigrali Atlantu sa 108:107 trojkom Si Džej Vilijamsa 9 sekudni pre kraja utakmice.

LA Klipers - Atlanta 108:107

Miloš Teodosić je zbog obnovljene povrede preskočio i ovak duel, kao i Blejk Grifin, a najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Lu Vilijams sa 34 poena, dok ga je Diandre Džordan pratio sa 25 poena i18 skokova.

U poraženom timu Tarien Prins je postigao 20, a Denis Šreder 18 poena.