Slovenci debelo oštećeni: Sudije otele pobedu Vujoviću (Foto)

Rukometaši Slovenije, koje sa klupe predvodi naš stručnjak Veselin Vujović, ostali su bez pobede protiv Nemačke (25:25) u drugom kolu grupe D. Konačnom ishodu su kumovale sudije, jer su po isteku vremena i pregledavanja snimka dodelili sedmerac "pancerima" i isključili su slovenačkog igrača.

Mnogo će se pričati o utakmici između Slovenije i Nemačke. I zbog dobrog rukometa, neizvesne utakmice, ali mnogo više zbog kontroverzne odluke litvanskih sudija, koje su direktno uticale na rezultat.

Slovenci su u prvom poluvremenu bili mnogo bolji, vodili i sa pet golova razlike i činilo se da će lako rešiti meč u svoju korist. Ipak, Nemci su se probudili u nastavku, preokrenuli su, pa je neizvestan finiš bio zagarantovan.

Tako se u poslednji minut ušlo sa nerešenim rezultatom (23:23). Najpre je Kavtičnik bio precizan sa penala i doneo je prednost izabranicima Veselina Vujovića, da bi Druks izjednačio 11 sekundi pre kraja.

Ipak, Slovenci su zadali konačan udarac Nemcima i golom Janca u poslednjoj sekundi su došli do prednosti i pobede, ali... Sudije nisu tako mislile, pa su posle višeminutnog pregledavanja snimka donele kontroverznu odluku.

Blagotinšek je zbog ometanja protivnika da izvede udaraca sa centra dobio direktan crveni karton, a Nemci su nagrađeni sedmercem, iako je prekršaj izveden na polovini terena.

Veselin Vujović nije mogao da veruje šta se desilo, u jednom trenutku je čak i stao na gol, ali sudije, koje su skrojile konačan ishod, bile su neumoljive. Ostale su pri odluci da dodele sedmerac Nemcima, koji je realizovao Rajhman za konačnih 25:25.

Slovenci su, to je jasno, debelo oštećeni i o ovim odlukama litvanskih sudija dugo će se raspravljati.

Piše: Milan Zarić
Foto naslovna: Anadolija