Srbija još jednom šampion sveta u basketu

Basketaši Srbije osvojili su zlatnu medalju, četvrtu na pet odigranih svetskih prvenstava. U finalu je Srbija savladala Holandiju 16:13, pa su srpski basketaši još jednom pokazali da su bez premca u ovom sportu.

Ekipa, koju čine Dušan Domović-Bulut, Marko Savić, Dejan Majstorović i Stefan Stojačić, pokazala je najviše na turniru na Filipinima, pa je dominantno došla do nove titule.

Savladali su na startu turnira ekipu protiv koje su se borili za zlato - Holandiju (21:17), potom Novi Zeland (22:13), Rumuniju (21:12) i Kirgistan (21:9), a u četvrtfinalu Mongoliju sa 21:8.

U polufinalu su igrali protiv Poljske, iako su gubili sa sedam poena razlike u jednom momentu, na kraju došli do pobede od 21:19.

U finalnom meču bilo je neizvesno do minut i po do kraja meča, kada je Stojačić "dvojkom" doneo prednost Srbiji, koju "orlovi" do kraja nisu ispustili.

Srbija je tako četvrti put postala šampion sveta, na pet odigranih prvenstava, dok "orlovi" imaju i jednu srebrnu medalju.

Dušan Domović-Bulut izabran je za najkorisnijeg igrača na turniru.