Srbija pobedom nad Grčkom osvojila bronzu!

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na SP u Budimpešti pošto je u meču za treće mesto pobedila Grčku sa 11:8 (5:3, 1:2, 3:3, 1:1).

Izabranici Dejana Savića od starta meča nametnuli su svoju igru i na kraju zasluženo stigli do trećeg mesta i medalje.

Posle deset uzastopnih finala, odnosno više od četiri godine i deset zlata zaredom, Srbija nije igrala u finalu, ali i pored toga "Delfini" su ostvarili veoma dobar rezultat.

U uvodna četiri minuta vaterpolisti su preko Mandića, Pjetlovića i Ranđelovića povela sa 3:0 i činilo se da će do kraja meča naši imati "lak" posao.

Ipak, da su odlična reprezentacija Grčka je dokazala u nastavku, tako što nam je non-stop bila "za vratom".

Poluvreme je završeno rezultatom 7:4, a onda je u trećoj deonici došlo do manjeg pada u koncetraciji. Grčka preko Ponitkeasa dolazi na samo dva gola zaostatka i tako nam stavlja do znanja da još ništa nije gotovo.

Momci Dejana Savića poslednjoj deonici prišli su maksimalno angažovano u odbrani, što je bilo dovoljno za osvajanje bronze. Na kraju, "Delfini" su slavili sa 11:8, čime su došli do jedanaestog uzastopnog odličja na nekim od prvenstava.

Veliko finale između Mađarske i Hrvatske na programu je od 20 časova.