Srbija savladala Island, šanse još postoje

Srbija – Island 29:26 (12:12). Rukometaši Srbije savladali su Island u trećem kolu Grupe A, ali sa nedovoljnom razlikom da direktno prođu u narednu rundu takmičenja. U drugom meču grupe u Splitu sastaju se Hrvatska i Švedska, a od ishoda tog meča zavisi sudbina "orlova".

Rukometaši Srbije savladali su Island sa 29:26, u meču poslednjeg kola Grupe A na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj i zadržali kakve-takve šanse da nastave takmičenje.

"Orlovima" je potrebno da Hrvatska ne savlada Švedsku u poslednjem meču, kako bi Srbija zauzela treće mesto u grupi.

Mogli su izabranici Jovice Cvetkovića i sami da reše svoju sudbinu, imali su napad za pobedu od četiri gola razlike, koja bi im garantovala plasman među 12 najboljih ekipa, ali je golman Islanda Gudmundson odbranio udarac srpskih rukometaša.

Srbija je dobro počela meč, imala prednost, ali se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom 12:12.

U nastavku je Island zaigrao mnogo bolje, u jednom trenutku stigao i do četiri gola prednosti, ali je Srbija u poslednjih deset minuta ušla sa nerešenim rezultatom.

Šešum je bio odličan u napadu, dok je na golu Cupara ulio sigurnost srpskim rukometašima, pa su "orlovi" preuzeli vođstvo, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

U poslednjem meču Grupe A sastaju se Hrvatska i Švedska, a Srbija će proći dalje ukoliko domaćin šampionata ne savlada svog rivala.