Srbija u četvrtfinalu, ubedljivo savladana i Grčka

Srbija – Grčka 11:6 (2:1, 3:3, 3:0, 3:2). Vaterpolo reprezentacija Srbije direktno se plasirala u četvrtfinale prvenstva sveta u Budimpešti, pošto je u utakmici trećeg kola C grupe ubedljivo savladala Grčku sa 11:6 (2:1, 3:3, 3:0, 3:2) i osvojila prvo mesto u grupi.

Olimpijskim, svetskim i evropskim prvacima ovo je bila treća pobeda na šampionatu, pa su se sa prvog mesta u grupi direktno plasirali u četvrtfinale.

Tri gola postigao je kapiten Filip Filipović, dva puta u strelce se upisao Dušan Mandić, a po jednom Andrija Prlainović, Nikola Jakšić, Stefan Mitrović, Duško Pijetlović, Sava Ranđelović i Milan Aleksić.

Izabranici Dejana Savića će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča u kojem će se sastati drugoplasirana ekipa iz Grupe A i trećeplasirana iz Grupe B. Grčka će se, s druge strane, za plasman među najboljih osam ekipa boriti u osmini finala. Četvrtfinale je na programu 25. jula.

U prve dve četvrtine vođena je ravnopravna borba i Grci su održavali rezultatsku ravnotežu, zahvaljujući dobroj realizaciji u situacijama sa igračem više.

U drugom poluvremenu slika u bazenu potpuno je promenjena. Naši vaterpolisti zaigrali su u odbrani neuporedivo koncentrisanije i u poslednje dve četvrtine odbranili smo se u svih pet situacija sa igračem manje.

Sa takvom odbranom sve je bilo neuporedivo jednostavnije i utakmica je rešena u trećoj četvrtini, koju su izabranici Dejana Savića dobili sa 3:0.

Preostalo je da se u poslednjih osam minuta održava stečena prednost, što je za reprezentativce Srbije bio rutinski posao.

I danas je, kao i u utakmici protiv Španije, odlučila naša izvanredna igra u napadu sa igračem više i u odbrani sa igračem manje.

Šest puta smo imali brojčanu prednost i postigli smo pet golova, a odbranili smo se šest od osam puta sa igračem manje.

Igrač više: Srbija 6 (5), Grčka 8 (2). Peterci: Grčka 2 (2)

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 3, Rašović, Ranđelović 1, Ćuk, D. Pijetlović 1, Ubović, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

Grčka: Flekas, Jenidunis 1, Delakas 2, Dervivis, Funtulis 2, Kapocis, Pontikas, Argiropulos, Murikis 1, Kolombos, Jonas, Vlahopulos, Zerdevas.