Srbija uspešno započela azijsku turneju

Kina – Srbija 0:2 (0:1). Reprezentativci Srbije savladali su golovima Ljajića i Mitrovića uporne Kineze u prijateljskom meču. Sledi, za četiri dana, duel protiv Južne Koreje u Busanu.

Srbija je savladala Kinu u izuzetno uzbudljivom meču. Protivnik je bio silovit, ali samo u prvih petnaestak minuta oba poluvremena. U prvom poluvremenu viđen je jedan gol i poneka poluprilika na obe strane. Znatno sadržajnije je bilo drugo poluvreme, a jedini "krivac" što Kinezi nisu postigli gol je golman Rajković, koji je ušao u igru u drugom poluvrmenu i imao pune ruke posla. "Orlovi" uspevaju da kazne propuštene prilike Kineza i mirno privedu meč kraju.

Kinezi su agresivno ušli u meč. Međutim, njihov pritisak je trajao petnaestak minuta. Potom je naša selekcija preuzela inicijativu, stvarala šanse i sve više pretila golu protivnika.

U jednoj takvoj akciji stvorila se gužva u kaznenom prostoru protivnika. Prvo je Tadić pokušao, ali njegova dva šuta su izblokirana, potom se lopta odbila do Ljajića, koji je bio precizan i golman Kine je bio savladan, 1:0 za Srbiju.

Nastavila je naša selekcija da stvara šanse, a protivnik je pretio iz kontre. Stojković je nekoliko puta sjajno intervenisao i sprečio napade Kineza.

Vredna pomene je i akcija naše selekcije u 40. minutu, kada je na nabačenu loptu u visini peterca Mitrović šutirao glavom, ali golman Kineza je uspeo da sačuva svoju mrežu.

Posle svega, "orlovi" su na poluvreme otišli sa minimalnom prednošću.

U nastavku, prva je zapretila Srbija. Sjajan pas u šesnaesterac, Mitrović je bio sam ispred Džun Linga u 48. minutu, šutirao je, ali je golman protivnika uspeo da odbrani svoju mrežu.

Već u narednom napadu Kinezi uspevaju da prevare našu odbranu, ali je Rajković pratio situaciju i intervenisao van svog šesnaesterca.

Kinezi nastavljaju da stvaraju šanse, u 51. minutu dobra prilika, ali je Rajković ponovo sjajan. U 56. minutu ponovo su Kinezi u napadu, sam je ostao Gao Lin, ali je Rajković krajnjim naporom uspeo da odbije loptu, usledio je još jedan šut, ali Obradović izbija loptu u korner.

U 61. minutu Mitrović najviši u skoku u visini peterca, šutira glavom, a Džun Ling ponovo spasava svoju mrežu i izbacuje loptu u korner.

Potom su počeli da jenjavaju napadi domaćina. Ponovo su naši fudbaleri preuzeli inicijativu. Ređali su se napadi "orlova", iz jedne takve prilike Živković je asistirao Mitroviću, koji, u 69. minutu, uspeva da savlada golmana Kine za 2:0.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko polušansi na obe strane, ali nije bilo promene rezultata.