Srpski basketaši ponovo najbolji na svetu (Video)

Ekipa Novog Sada odbranila je titulu klupskog svetskog prvaka u basketu "3 x 3" na turniru održanom u Japanu.

Ekipa Novog Sada odbranila je titulu klupskog svetskog prvaka u basketu „3 x 3“ na turniru održanom u Japanu. Novi Sad je u finalu bio bolji od američkog Prinstona i tako je četvrti put osvojio Svetsko prvenstvo u tom sportu.

Finalni turnir Svetskog prvenstva u basketu „3 x 3“ održan je u Ucunomiji, gradu u Japanu koji je ugostio 12 ekipa, a Srbija je imala tri predstavnika: Novi Sad, Zemun i Liman.

Branilac titule, ekipa Novog Sada, do finala je savladala ekipe Šakaija iz Litvanije i Rige iz Letonije.

U veoma zanimljivoj i neizvesnoj utakmici, srpska ekipa savladala je američki Prinston sa 21:17, a za igrača turnira proglašen je Tomislav Ivošev iz pobedničke ekipe.

Zemun je zauzeo devetu, a Liman sedmu poziciju.

Košarkaški savez Srbije čestitao je ekipi Novog Sada na „izuzetnom uspehu koji su postigli kako na ovom finalnom turniru, tako i tokom čitave ‘3 x 3’ sezone“.

Muška reprezentacija Srbije i zvanično je postala jedna od ekipa koje su ostvarile direktan plasman na predstojeće Olimpijske igre u Tokiju na osnovu plasmana na Fibinoj „3 x 3“ rang-listi.

Izvor: sportski portali