Italijani kupili “Cimos”

Italijani kupili “Cimos”

Slovenija je sa italijanskim fondom Paladio financionaria potpisala ugovor o prodaji automobilske industrije iz Kopra “Cimos” (u kojem su svojevremeno sklapani modeli Citroena). Italijanski finansijski fond je već vlasnik dva proizvođača automobilskih djelova, a za koparsku kompaniju platiće 110 miliona eura.  

Glavni izvršni direktor Đino Berti je nakon potpisivanja ugovora rekao da će poslije završene transakcije za podršku i podsticanje osavremenjivanja, kao i završetak prestrukturiranja “Cimosa” odmah obezbjediti 20 miliona eura, a, prema nezvaničnim informacijama, usljediće nova dokapitalizacija od 50 miliona eura.

Direktor je obećao i što skorije sticanje novih narudžbi za “Cimos”, koje se procjenjuju na 240 miliona eura. Cimos zapošljava 5.000 radnika, od čega u Sloveniji 2.000.

 

Izvor: CdM