Tim srušio Federera za prvi masters u karijeri

Austrijski teniser Dominik Tim srušio je velikog Rodžera Federera i došao do najvećeg trofeja u karijeri. Tim je u finalu Indijan Velsa savladao Federera posle preokreta sa 3:6, 6:3, 7:5 i osvojio svoj prvi masters.

Tim je treći put igrao finale nekog turnira iz serije 1.000 i prvi put slavio, osvojivši 12. titulu u karijeri.

Ono što je zanimljivo jeste da je poveo sa 3-2 u međusobnom skoru protiv jednog od najboljih igrača svih vremena koji je drugu godinu zaredom zaustavljen u finalu u kalifornijskoj pustinji.

Federer je mnogo bolje otvorio meč, sjajno je riternirao i već na startu došao do tri vezane brejk prilike. Austrijanac ih je neutralisao, ali je popustio i Švajcarac je odmah poveo.

Rodžer je prednost održavao do sedmog gema kada je Tim uspeo da se rezultatski vrati, pre nego što je ponovo oduzeo servis protivniku i odservirao za 1-0 u setovima.

Kada je u trećem gemu drugog dela igre došao do brejk šansi, činilo se da će uspeti da napravi odlučujući korak ka trijumfu, ali tako nije mislio momak iz Viner Nojštata. Krenuo je da udara agresivnije, bekhend je proradio i sa nekoliko izuzetnih pasing šotova se izvukao, a potom i on došao do brejka.

Federer je u tim trenucima "lutao", nije pronalazio najbolju taktiku, pa je Dominik bez prevelikih problema izjednačio na 1-1.

Odlučujići set sve do samog finiša bio je najmanje neizvestan jer su obojica bila veoma sigurna prilikom servisa. Tim se izvukao u devetom gemu kada je protivnik ozbiljno zapretio, pre nego što je furioznom serijom kompletirao najveću pobedu u karijeri posle dva sata i dva minuta igre.

Takođe, ovaj uspeh omogućio mu je skok od nekoliko pozicija i od ponedeljka će biti četvrti igrač na ATP listi, što će mu biti plasman karijere.

Njemu je za pobedu pripao pobednički ček od 1,35 miliona dolara.