Troicki neće braniti titulu u Sidneju

Viktor Troicki neće braniti dvostruku titulu u Sidneju, pošto je poražen u polufinalu od Žila Milera u dva seta.

Srpski teniser Viktor Troicki neće braniti dvostruku krunu u Sidneju.

U polufinalu od njega je bio bolji Luksemburžanin Žil Miler rezultatom 3:6, 6:7 (8:10).

Troicki je imao problema sa servisom, dok je njegovog protivnika on izvanredno služio.

Miler je napravio prednost na samom startu prvog seta i sačuvao je do kraja. Viktor je imao svoju priliku u posljednjem, devetom gemu, ali ne uspijeva da je realizuje.

U nastavku se vodi neizvjesna borba, svaki od tenisera drži svoj servis. Troicki propošta i ovde dvije brejk šanse, u šestom gemu, što ovaj dio igre vodi u produžetak.

U taj-brejku srpski teniser uspijeva u dva navrata da nadoknadi mini brej i da izjednači na 5:5 i 6:6, ali potom gubi servis a Miler koristi drugu meč loptu, prvu na svoj servis.

Bio je ovo drugi međusobni duel 29. i 34. tenisera svijeta, a slabije rangirani je uspio da se revanšira za poraz koji mu je srpski reket broj dva nanio upravo u polufinalu Sidneja, prije dvije godine.

U finalu Luksemburžanin će se sastati sa boljim iz meča Evans - Kuznjecov.

Viktora od naredne nedjelje očekuje učešće na Australian openu, gdje je postavljen za 29. nosioca. Na startu će igrati protiv Damira Džumhura.