Ulm bolji od Zvezde, drugi poraz Tomićeve čete

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 6. kolu Evrokupa kao gosti od ekipe Ulma, 95:80.
Izabranici trenera Milana Tomića su i na drugom uzastopnom gostovanju zabeležili neuspeh, posle Breše, meru im je uzao i tim Ulma.

Bilo je to daleko od one igre kojom su izabranici Milana Tomića dobili nedavno ekipu Galatasaraja, tako da se može reći da su košarkaši Ulma rutinski stigli do pobede, jer su vodili gotovo ceo tok meča.

Šta reći, gotovo ništa nije polazilo košarkašima Crvene zvezde na ovom gostovanju. Od igre u odbrani, do napada, opet se ponovio meč u kojem je napravljen veliki pad u igri u drugoj četvrtini, baš kao u Breši i Nemci su to umeli da iskoriste. Bio je to treći trijumf Ulma i drugi poraz Zvezde u ovogodišnjem takmičenju.

Ulm je praktično bio u vođstvu od početka, od 7:2 nisu ispuštali predost. Ona je oscilirala između četiri na isteku prve četvrtine i 19 poena tokom treće i četvrte četvrtine, da bi se sve završilo na 15 poena prednosti za Nemce.

Prvu četvrtinu Nemci su rešili u svoju korist rezultatom 21:17. Činilo se da će crveno-beli posle nešto nervoznijeg starta uspeti da uhvate priključak, ali usledila je loša druga četvrtina.

Na poluvremenu, Ulm je imao 17 poena viška, 50:33. Crvena zvezda je već do tada imala 12 izgubljenih lopti, Ulm je pogodio pet trojki više i tu se stvorila ta razlika koju Tomićevi izabranici nisu uspeli da sustignu do kraja meča.

Crvena zvezda je poslednje dve četvrtine dobila sa po poen razlike, ali to nije bilo dovoljno, jer kad god bi i pomislili da bi mogli da priđu, Nemci su uzvraćali poenima preko raspoloženih Dvejna Evansa, Patrika MIlera i Džavontea Grina.

U pobedničkom timu, pomenuti trio je zajedno postigao 59 poena. Dvejn Evans je završio meč sa 23, Patrik Miler sa 20, a Grin sa 16 poena.

U timu Crvene zvezde možda jedini vredan pomena bio je Ognjen Dobrić koji je postigao 21 poen. Stratos Perperoglu je uz njega jedini imao dvocifren učinak (10 poena), dok su Beron i Faje završili meč sa devet, odnosno osam poena.

Crvenu zvezdu u sedmom kolu 14. novembra očekuje meč u Beogradu, a protivnik je ekipa Monaka.