Vanja Stanković je svetska prvakinja u taekvondu!

Srpska taekvondistkinja Vanja Stanković postala je svetska šampionka, pošto je u finalu prvenstva koje se održava u južnokorejskom gradu Muju savladala Tajlanđanku Vongpatanakit.

Vanja je bila sigurna i ubedljiva u finalnoj borbi, koju je dobila sa 10:5.

To je prvo zlato na svetskim prvenstvima za srpski taekvondo.

Ona je prethodno u polufinalu kategorije do 49 kilograma savladala Hrvaticu Kristinu Tomić sa 12:6.

Vanji Stanković je na osvajanju medalje čestitao ministar omladine i sporta Vanja Udovičić.

Čestitka Aleksandra Vučića

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić čestitao je, prvo u istoriji našeg sporta, svetsko zlato u taekvondou, koje je osvojila Vanja Stanković.

"Upućujem vam najiskrenije čestitke na osvojenom zlatu. Borbenost i istrajnost doveli su vas do najvišeg trona, a Srbiji doneli prvo zlato u istoriji. Uveren sam da ćete i u narodnom periodu postizati ovako izuzetne rezultate“", kaže se u čestitki predsednika Vučića.