Politika
|
28.Sep.2016 - 14:56 h
Bivši predsjednik Republike Srpske Radovan Karadžić dao je prvi intervju nakon što je u martu u Haškom tribunalu prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora.
Karadžić je u intervjuu za njemački list "Cajt" rekao da zna da ga srpski narod pamti kao požrtvovanog i odgovornog državnog službenika.
- Jedina greška koju sam napravio ticala se naše vojske. Stalno sam ih kočio, zato što sam vjerovao strancima i drugoj propagandi. Tako sam ih spriječio da postignu još više na bojnom polju - rekao je Karadžić.
Prvi predsjednik Republike Srpske Radovan Karadžić osuđen je na 40 godina zatvora. Od jedanaest tačaka optužnice, Karadžić nije kriv samo po prvoj, ali značajnoj – za genocid u Bratuncu, Foči, Ključu, Prijedoru, Sanskom Mostu, Vlasenici i Zvorniku.
Prvostepenu odluku Radovanu Karadžiću Tribunal je izrekao dvije decenije nakon prve optužnice protiv njega otkucane u Hagu, 17 godina od objavljivanja konačnog teksta optužnice i 497 dana suđenja.
Izvor: CAJT/RTRS