Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović izjavio je danas u Banjaluci da je Republika Srpska nesporna i trajna pravna i politička zajednica čiji je status zasnovan na izvornim dejtonskim rješenjima.
"Eventualne promjene u Republici Srpskoj mogu biti u pravcu stabilnosti, efikasnosti i racionalnosti parlamentarnog života uz mogućnost prerastanja Senata u Savjet Republike ili u parlamentarno tijelo", rekao je Čubrilović na naučno-stručnom skupu "25 godina Narodne skupštine Republike Srpske".
Čubrilović je rekao da je unapređivanje odnosa i saradnje moguće samo sa onima koji prihvataju Republiku Srpsku kao ravnopravan, jedinstven i nedjeljiv državotvorni entitet u BiH.
"Jačanje Republike Srpske moguće je ostvariti i unapređenjem regionalne saradnje, učvršćivanjem specijalnih paralelnih odnosa sa susjednim državama i postizanjem sporazuma sa državama i međunarodnim organizacijama", istakao je Čubrilović.
On je rekao da će budućnost Srpske zavisiti prvenstveno od toga koliko su Narodna skupština i svi organi i institucije sposobni da ostvaruju svoje ustavne, zakonske i druge nadležnosti, te koliko su izvršna, pravosudna i upravne vlasti organizovane, efikasne i djelotvorne.
Izvor: Info Media Balkan