U Hrvatskoj privrednoj komori procenjuju da smo ga lani povukli gotovo dvostruko više nego u 2015.-oj, i to zbog više objavljenih konkursa, bolje informisanosti podnosioca i veće finansijske podrške.
„U novom finansijskom periodu, do 2020., na raspolaganju je više od 10 milijardi evra. Moramo dodatno ubrzati nivo ugovaranja sredstava, jer ova nivo, iako značajno bolja nego u 2014. i u 2015., još uvek nije dovoljna da bismo imali iskorišćenost od 100% kojoj zapravo sve zemlje i teže,“ kažu stručnjaci za EU fondove.
Resorno ministarstvo u novom sastavu sada bi trebalo ispraviti barem deo onoga što je dosad sprečavalo u tome da se iskoristi više novca, jer ti ti krajnji korisnici na jedinstvenom tržištu moraju, ponuditi proizvod koji će cenom i kvalitetom osvojiti potrošača.
Izvor: HRT