U posljednja 24 sata u glavnom gradu BiH dogodila se serija razbojništava. Opljačkane su kladionica, trafika, benzinska pumpa i trgovina.
U sportskoj kladionici "Premier" u Zvorničkoj ulici na Grbavici, nepoznati razbojnik je, uz pretnju nožem radnici, od nje iznudio određenu sumu novca, nakon čega se izgubio u nepoznatom pravcu.
Nedaleko odatle, na benzinskoj pumpi "Ahmetspahić petrol" dvojica razbojnika su fizički napala radnike pumpe O. A. i E. M., te im oteli novac od pazara.
Prilikom pljačke trafike u Olovskoj ulici, razbojnici su radnicama H. M. i I. M. preteći pištoljem oteli novac.
Opljačkan je i "Konzum" u ulici Džemala Bijedića na broju 226. gde su dvojica razbojnika, takođe uz pretnju pištoljem, opljačkala novac od radnika S. H.
- O navedenim krivičnim delima obavešten je dežurni tužilac, a policijski službenici rade na rasvetljavanju događaja identifikaciji i pronalasku izvršioca – naveli su iz MUP KS.
Izvor: Faktor.ba