Zverev vodio, kiša i prekid -pomogli- Nadalu da osvoji Rim!

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je Masters u Rimu iv ratio se na prvo mesto na ATP listi posle samo nedelju dana.

Nadal je u finalu savladao Nemca Aleksandera Zvereva sa 6:1, 1:6, 6:3 u meču koji je dvaput prekinut i tokom kojeg je bio na ivici poraza.

Duel za titulu između Španca i Nemca prekinut je pri vođstvu Zvereva sa 3:2 u trećem setu (6:1, 1:6, 3:2), što je bio drugi prekid u samo petnaestak minuta, ali su nakon ovog igrači otišli u svlačionice.

Pre toga sudija je odlučio da zaustavi igru zbog jakog pljuska, iako su igrači već neko vreme igrali na kiši, a delovalo je da Nadal nije bio raspoložen zbog povratka na teren. Međutim, kada se posle drugog vratio zaigrao je na vrhunskom nivou i napravio ko zna koji preokret.

Nadal je do finala stigao pobedom nad Novakom Đokovićem u dva seta, dok je Zverev odigrao još jedan odličan meč i eliminisao Marina Čilića, pa nam je to garantovalo izuzetno finale.

Bolje ga je otvorio 21-godišnji momak iz Minhena, koji je napravio brejk na startu, ali je do kraja seta osvojio samo još pet poena. 'Bik sa Maljorke' je furioznom serijom nanizao šest gemova i za nešto više od pola sata došao do 1-0. Tada se činilo da nas očekuje rutinski drugi deo i očekivalo se da će Rafa brzo završiti posao, ali je usledio neverovatan odgovor Saše.

Poveo je ekspresno sa 5:0 i potom istim rezultatom izborio odlučujući set. Nadal je bio uzdrman, potpuno je ispao iz ritma, što je rezultiralo brejkom na otvaranju trećeg seta. Uspeo je Zverev da ga sačuva i na dužu pauzu zbog već spomenutih padavina ode sa prednošću.

Međutim, na već opisan način Rafa je potvrdio da je 'Kralj šljake', vratio se na čelo ATP karavana i došao do osmog trofeja u 'Večnom gradu' i ukupno 32. iz Masters serije. Iako je ispustio priliku u odlučujućem setu, ni Zverev neće biti previše nezadovoljan – vezao je tri finala, osvojio dva pehara i već peti put došao do finala turnira iz serije 1.000.

Poslednji Masters na šljaci igran je za nagradni fond od 4.872.105 evra.