Zvezda opet sija, igraće u Ligi Evrope!

Decenijski san crveno-belih je konačno ispunjen! Fudbaleri Crvene zvezde su došli do velike, istorijske pobede i u revanšu plej-ofa bacili na kolena Krasnodar sa 2:1 (1:0), a ukupno 4:4 i zbog više datih golova u gostima (2:3) prošli u Ligu Evrope.

Posle 10 godina će Zvezda igrati u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja... Ova generacija je prva od one iz sezone 2007/2008. koja će dočekati jesen u Evropi. U sjajnom ambijentu izabranici Vladana Milojevića nisu mogli da podbace, već su srčanom igrom bacili na pleća skupoceni ruski tim!

Bila je to partija za pamćenje, jer Zvezda opet ima evropski sjaj. Na "Marakani" se opet igra fudbal!

Od početka meča je sve "mirisalo" na uspeh crveno-belih. Fudbaleri Zvezde su nošeni sjajnim "delijama" na krcatim tribinama ostvarili prvi cilj, imaće još šest jakih utakmica i inkasiraće 2,4 miliona evra.

Prelomni trenutak se desio već u 7. minutu, kada je mrežu Krasnodara zatresao Nemanja Radonjić! Šutirao je Milić jako sa desne strane, golman Sinicin je mogao samo da odbije loptu. I to pravo na nogu sjajnog krilnog napadača, koji je od prečke savladao protivnika.

Dovoljno za erupciju oduševljenja svih na stadionu i trk ka severu da prvenac proslavi sa navijačima. Posle tog pogotka crveno-beli su igrali pametno, baš onako kako je trener Milojević od njih i tražio. Strpljivo su čekali udare protivnika i pretili preko kontranapada. Rusi su uspeli u nekoliko navrata da priprete, ali su opasnost otklanjali fantastični Stojković i Milić, te Savić i Borjan.

Zvezda je veću prvom poluvremenu mogla i do ubedljivije prednosti. Kanga je povukao kontru, prosledio loptu ka Boaćiju, ali je njegov šut ostao na stativi... Međutim, ono što nije pošlo za rukom Boaćiju, jeste Geloru Kangi.

Tek što su igrači oba tima izašli na terenu u nastavku, Gabonac je šokirao goste. Sjajno je šutirao sa 30 metara iskosa sa leve strane i milimetarski precizno loptu smestio pod prečku. "Marakana" je u tim trenucima eksplodirala!

Slavlje nije poremetio ni penal osam minuta pre kraja. Prestrogo je sudija Štiler pokazao na belu tačku kada su se u borbi za loptu našli Stojković i Ivan... Ipak, Grankvist je sa penala smanjio na 2:1, što je bilo dovoljno samo za promenu konačnog rezultat, ne i za promenu putnika u grupnu fazu.

Zvezda je zasluženo slavila, pa crveno-beli mogu da uživaju u velikom uspehu i da na miru sačekaju žreb za Lige Evrope u petak (13).

PLEJ-OF ZA LIGU EVROPE

Crvena zvezda - Krasnodar 2:1 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 50.720. Sudija: Tobijas Štiler (Nemačka).

Strelci: Radonjić u 7. i Kanga u 46. minutu za C. zvezdu, a Grankvist u 82. (pen) za Krasnodar.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić, Frimpong, Rodić (od 51. Gobeljić) - Donald, Kanga - Srnić, Milić (od 70. Račić), Radonjić (od 77. Pešić) - Boaći.

Krasnodar: Sinicin - Petrov, Martinovič, Grankvist, Ramirez - Kabore (od 46. Žigulev), Gazinski, Mamaev (od 59. Pereira) - Vanderson, Smolov (od 66. Ivan), Klason.