Zvezda pobedila u Zadru, fantastični Bjelica

Košarkaši Crvene zvezde savladali su kao gosti Zadar sa 88:76 u poslednjem meču 9. kola regionalne lige. Najefikasniji u timu crveno-belih bio je Bjelica sa 20 poena.

Novom pobedom u ABA ligi crveno-beli su stigli do sedmog trijumfa i zauzimaju drugu poziciju na tabeli. Zadar je ostao na tri pobede i sada je na desetom mestu.

Zvezdu je do pobede predvodio Bjelica sa 20 poena, Ročesti je dodao 14, Feldin 13, Dobrić je postigao 11, Lazić deset. U poraženom timu najefikasniji je bio Nouls sa 17, Bostić je dodao 14, Brzoja 12, a dvocifren je bio i Špralja sa deset poena.

Zadarani su dobro ušli u meč, služio ih je šut sa distance, tako da su dugo parirali crveno-belima. Domaćin je rešio prvu četvrtinu u svoju korist sa 23:19. U drugoj četvrtini Zvezda je bila nešto bolja i na poluvreme se otišlo pri rezultatu 45:42.

Usledila je treća četvrtina, u kojoj je Zvezda prelomila meč. Posle prva tri i po minuta Zadar je vodio sa 49:44. Crveno-beli prave seriju od 17:0 i stižu do ubedljive prednosti, koja je u jednom trenutku iznosila plus 21 poen. Domaćin je u ovom periodu postigao samo devet poena, a Zvezda 29. Na kraju četvrtine – 61:54.

U poslednjoj četvrtini Zadar je zapretio serijom od 10:0. Potom uspeva da svede prednost Zvezde na samo osam poena. Zvezda je odbila jedan od ključnih napada Zadrana i mirno privela meč kraju.