Zvezda preokrenula za pobedu u Valensiji

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Valensije na gostovanju sa 86:82 u okviru 12. kola Evrolige. Naredni meč crveno-beli igraju u Istanbulu protiv Fenerbahčea 19. decembra.

Zvezdu je do pobede predvodio Džejms Feldin sa 26 postignutih poena, pomoć je imao u 13 poena Ročestija i deset Antića.

Kod domačina San Emeterio je postigao 17, Plajs 13, a Abalde 12 poena.

Zvezda je odigrala meč sa dosta uspona i padova, nakon odličnih 18 minuta prvog poluvremena, crveno-beli su u krizni period ušli u poslednja dva minuta prvog poluvremena, period koji se nastavio i u drugom poluvremenu u kojem je Zvezda pre svega napadački posustala.

Ipak u poslednjoj deonici pre svega čvrstom odbranom i mnogo boljim napadom predvođeni Džejmsom Feldinom koji je pogađao i za dva poena i bio siguran sa linije za slobodna bacanja, Zvezda je napravila ključnu seriju od 13:0 i prvo izjednačila, a potom i povela.

Odličnu ulogu u poslednjim momentima meča imali su Antić i Davidovac, kao i do tad neprimetni Milko Bjelica koji je uspeo pre svega na defanzivnom planu, da donese prevagu na Zvezdinu stranu.

Crveno-beli upisali su treću vezanu pobedu u Evroligi, pa nakon 12 odigranih mečeva imaju skor od pet pobeda i sedam poraza, čime su se približili plasmanu među osam najboljih ekipa takmičenja.

Naredni meč Crvena zvezda igra 19. decembra u Istanbulu protiv Fenerbahčea.