Zvezda remizirala sa Kopenhagenom

Fudbaleri Crvene zvezde večeras su na stadionu Rajko Mitić u Beogradu odigrali neriješeno 1:1 (1:0) protiv Kopehagena u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Odličnu igru u prvom poluvremenu “crveno-bijeli“ krunisali su vodećim golom u 44. minutu, a strijelac je bio Milan Pavkov, kojeg je na poluvremenu, zbog povrede zadnje lože, zamijenio Ričmond Boaći.

Ipak, u nastavku danski klub je zaigrao nešto bolje i u završnici susreta uspio stići do penala. Jonas Older Vind u 83. minutu je bio siguran sa bijele tačke za konačnih 1:1.

"Taktički smo odigrali odličnu utakmicu. Ušli smo super u meč, od prvog minuta smo imali bolje šanse, ne znam da li su oni imali jednu pravu šansu... Ja sam zadovoljan našom igrom i ubijeđen sam da prolazimo dalje", rekao je fudbaler Crvene zvezde Marko Marin nakon meča.

Upitan da prokomentariše suđenje na večerašnjem meču, dok je publika na stadionu "Rajko Mitić" zviždala, Marin je odgovorio: "Čujete publiku i to je moj odgovor".

"Za ove navijače idemo u Kopenhagen, prolazimo i opet ćemo igrati ovdje", dodao je Marin.

Ranije tokom dana odigrana su još četiri duela trećeg kola kvalifikacija, a postignuti su sljedeći rezultati: APOEL – Karabag 1:2, PAOK – Ajaks 2:2, Dinam Zagreb – Ferencvaroš 1:1 i Klub Briž – Dinamo Kijev 1:0.

U srijedu veče na programu je još pet susreta u kojima se sastaju: Krasnodar – Porto, Bašakšehir – Olimpijakos, Bazel – LASK, Kluž – Seltik, Maribor – Rozenborg.

Svi revanš susreti trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraće se 13. avgusta.