Zvezda stala pred trijumfom, BATE preživeo pakao Marakane

Fudbaleri Crvene zvezde posle deset godina čekanja, u premijernom meču grupne faze Lige Evrope, odigrali su 1:1 sa beloruskim šampionom BATE Borisovim.

Imaće za čim da žale crveno-beli. Posle svega viđenog, jasno je da su domaći igrači pobedu ispustili. I to u fantastičnom dekoru, koji su priredile "delije". Pa ipak, i bod se računa, a ono što posebno treba da raduje jeste činjenica da Zvezda igra fudbal! Posle gotovo 15 godina...

Mnogi su otpisivali ekipu iz Borisova, ali ona se pokazala kao tvrd orah. U stvari, gosti su odličan tim, čiji igrači gotovo zatvorenih očiju igraju pasove. A njihova perjanica je Mirko Ivanović, momak koga je klub iz Ljutice Bogdana propustio da dovede, pre nego što se otisnuo u Belorusiju.

Zvezda od prvog minuta krenula ofanzivno, bez straha, pa je prvu priliku imala u 5. minutu preko Boaćija, kome je golman gostiju pročitao nameru. Sa druge strane, Ivanić je uzvratio sjajnim udarcem koji je uzdrmao prečku Borjanovog gola. Do kraja poluvremena lepe prilike propustili su Radonjić i Boaći.

U drugom delu utakmice crveno-beli su krenuli još ofanzivnije, što je rezultatiralo vođstvom u 52. minutu. Srnić je sa desne strane odlično pronašao Nemanju Radonjića, koji je rutinski sproveo loptu u mrežu - 1:0.

A onda je krenula Zvezdina serija promašaja. Srnić je promašio loptu sa par metara, što je bile teže nego pogoditi u nju. Radonjiću je posle solo prodora odlični Šerbicki odbranio zicer, dok je Kanga u 68. minutu opalio po fudbalu koji je prohujao tik kraj stative. Kako to uglavnom biva, kada se toliko prilika promaši, usledi kazna.

Iskusni fudbaleri BATE Borisova izjednačili su rezultat u 72. minutu, preko rezerviste Signeviča, kada su ispali Rodić i Le Talek. Pokušavala je Crvena zvezda do kraja meča, trudila se da ostvari prvu pobedu u grupnoj fazi Lige Evrope posle 12 godina, i onog velikog trijumfa protiv Rome 3:1, ali nije uspela. Prilika za popravni biće 28. septembra, u duelu 2. kola grupe H, kada se gostuje Kelnu.

Strelci: Radonjić u 54. minutu za C. zvezdu, a Signevič u 72. za BATE.

Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Jevhen Aranovski.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Donald, Krstičić (od 89. Milijaš) - Srnić (od 77. Pešić), Kanga, Radonjić (od 71. Rikardinjo) - Boaći.

BATE Borisov: Šerbicki - Rios, Gajdučik, Milunović, Poljakov - A. Volodko (od 61. Signevič), Dragun - Gordejčuk, Ivanić, Staševič (od 83. M. Volodko) - Rodionov (od 75. Baga).