Zvezda ubedljiva protiv Partizana za plasman u finale ABA lige

Crvena zvezda – Partizan 84:63 (44:28). Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali "večitog" rivala i plasirali se u finale regionalne lige. Crveno-beli dominirali od prvog do poslednjeg minuta i sada čekaju protivnika u borbi za trofej i plasman u Evroligu, a to će biti Cedevita ili Budućnost.

Košarkaši Crvene zvezde petu gadinu zaredom igraće finale regionalne lige, pošto su u "majstorici" kao domaćini savladali ekipu Partizana sa 84:63.

Iako se očekivao neizvesniji meč, crveno-beli su dominirali od prvog do poslednjeg minuta i potpuno zasenili "večitog" rivala.

Zvezda je ušla u meč koncentrisano. Odbrana je bila odlična, a izabranike Milana Tomića služio je i šut sa distance, pa su brzo stigli do dvocifrene prednosti.

Partizan je samo na momente ličio na ekipu koja je nekoliko puta ove sezone igrala egal sa Zvezdom, a početak poslednje deonice slutio je na pravu rezultatsku katastrofu crno-belih.

Ipak, Pejdž je donekle vratio ekipu u život, ali je Zvezda bez obzira na sve zabeležila ubedljiv trijumf i igraće u finalnoj seriji ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Stratos Perperoglu sa 18 poena, dok su po 10 postigli Ognjen Dobrić i Filip Čović. U timu Partizana Marinković je postigao 12, a Pejdž 11 poena.

Protivnik crveno-belima biće bolji iz duela između Cedevite i Budućnosti. Rezultat u toj seriji je 1:1, a treći odlučujući meč igra se u nedelju u Zagrebu.

Finalna serija se igra na tri dobijene utakmice, a osvajač ABA lige stiče pravo da naredne sezone zaigra u Evroligi.