200-ti večiti derbi - Partizan koban po Zvezdu (Video)

Fudbaleri Partizana pobedili su u 200. večitom derbiju Crvenu zvezdu sa 1:0 golom Bibrasa Natha i posle meča punog incidenata ali i uzbuđenja prošli u finale Kupa, u kome će kroz dve sedmice igrati protiv Vojvodine koja je istim rezultatom kao gost eliminisala Čukarički.

Partizan će 24. juna protiv Vojvodine igrati za peti uzastopni trofej Kupa Srbije, Crvena zvezda ni posle 13 godina nije uspela da osvoji duplu krunu - rezime je vatrenog polufinala našeg najmasovnijeg takmičenja!

"Parni valjak" je slavio minimalcem 1:0, a kako je prštalo, kako je gorelo u Humskoj. Samo jedan gol, prava šteta, u sjajnoj predstavi koju su priredila naša dva najveća kluba u najvećoj utakmici koju Srbija ima.

200. večiti derbi... 200 jakih duela, 200 baklji, 200 raznoraznih predmeta na terenu i oko njega, 200 puta zvuk pištaljke delioca pravde. Vazduh je od silnog naboja bio takav, da se mogao seći nožem. E, ovo je bio derbi, sa velikim D. Bilo je i scena koje baš i nisu za hvalospeve, ali su se one svakako uklopile u neverovatan dekor i engleski ambijent na tribinama.

Pogođen Stojković u glavu pre početka meča, pogođen Ivanić u toku utakmice. Oštri startovi, hvatanje za gušu Zdjelara i Gobeljića, Deki i Savo razdvajaju zavađene, stative, šanse... Auh, kako je bio napeto, podsećao je ovaj 38. okršaj večitih rivala u nacionalnom Kupu na one epske duele u staroj Jugi. Bez obzira što nije obilovao golovima, pamtiće se ovaj derbi svakako.

Prvi je pripretio Partizan, preko Lazara Markovića, čiji je šut izblokirao Milunović i izbacio loptu u korner. Zvezda je potom preuzela inicijativu, ali je Sadik umalo iznenadio Borjana.

U 18. minutu Ben je mogao do gola, međutim, odbrana domaćih je otklonila opasnost.

Već u sledećem napadu "parni valjak" je imao najbolju priliku. Sadik je napravio slalom u šesnaestercu gostiju, snažno pucao, ali je Borjan poput mačke reagovao i poslao loptu u korner. Posle pritiska Partizana, Zvezda se oslobodila, a Degenek je, nakon slobodnjaka Bena, tukao glavom pravo u Stojkovića.

U poslednjem minutu prvog poluvremena crveno - beli su bili najbliži pogotku. El Fardu Ben je odlično izveo slobodan udarac, lopta je uzdrmala stativu, došla do Alekse Vukanovića koji je u padu glavom zatresao mrežu - iz ofsajda. Kada se očekivalo da sudija Simović, koji je bio više nego zaposlen u prvom delu, označi kraj prvih 45 minuta, Ričmond Boaći je šutirao kao iz topa, a Stojković je krajnjim naporom odbranio.

Kako su "grobari" praktično otvorili utakmicu bakljadom, tako su "delije" uzvratile istom merom na početku drugog poluvremena, a Ivanićeva lopta je u tim momentima prohujala pored stative. Sevala je vatra i na terenu, rasplamsalo se, na drugoj strani uzvratio je Sadik, pa Asano, ali je Borjan bio na mestu. Pa ipak, crno - beli su krunisali inicijativu u 58. minutu. Vukanović je poslao pogrešan pas, lopta je stigla do Sadika, plesao je Nigerijac i varkama telom izbacio iz igre odbranu Zvezde, dodao do Natha, koji je postigao gol, iako je Borjan umalo i to odbranio - 1:0! Stadion u Humskoj je eksplodirao, radovali si se crno - beli ispred juga. Strelac gola je od sreće šutnuo korner zastavicu, a "grobari su zagrmeli kao jedan "Sadik, Sadik, Sadik!"

Malo je falilo da ta radost kratko traje, pošto je zicer promašio baksuzni Vukanović. A kakvu priliku tek nije iskoristio Milunović, kada je bio najviši u skoku i kada se očekivao gol, lopta je ipak proletela pored stative. Bili su minuti za infarkt jer je već u narednom napadu Suma tukao iznad prečke.

Igralo se do kraja meča, maltene kao po šablonu - šansa za šansom na obe strane, ali derbi je okončan onim rezultatom iz 58. minuta.

Partizan je, dakle, na putu da izvuče sezonu, a Zvezda će se naslađivati i dalje trećom uzastopnom titulom. Verovatno je tako i najpravednije...

Partizan - C. zvezda 1:0 (0:0)

Stadion: Partizana. Gledalaca: 15.803. Sudija: Novak Simović. Strelac: Natho u 58. minutu.

Partizan: Stojković (od 79. N. Stevanović), Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Natho (od 66. Suma), Marković (od 71. F. Stevanović), Asano, Sadik.

C. zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Jovančić (od 65. Gavrić), Petrović (od 82. Jovičić), Ben, Vukanović, Ivanić, Boaći (od 65. Tomane).