Razmjere pljačke imovine UKC-a Banja Luka doslovno su teške stotine miliona maraka i donosim vrlo konkretne podatke. Posebnu opasnost donosi što su Igor Dodik i ostali Sinovi davno svoje Očeve pretvorili u puke marionete i na djelu imamo poguban paralelizam vlasti.
Milorad Dodik je "ocvao", potrošen, prevaziđen..., a jedina upotrebna vrijednost mu je odvraćanje pažnje za stvarnog gospodara i njegove parainstitucionalne vladavine. Kralj je umro, živio kralj - sin Igor Dodik! Suština koju godinama znamo i koju rijetki izgovaraju pošto je mladi despot dovoljno puta ispoljio krajnju surovost, a ovaj bloger je o pojedinim zločinima vrlo detljno pisao.
Posebno sam apostrofirao da Mile nema baš nikakvog uticaja na sina i kako godine odmiču sve je više konkretnih dokaza da su sinovi pregazili očeve i sveli ih na marionete jedino pogodne za preusmjeravanje pažnje one jedva pismene i zatucane javnosti. Godinama slušate o sinovima Željke Cvijanović, dok u zadnje vrijeme sve češće se pominju impozantni građevinski poduhvati sina "ikebana predsjednika" Siniše Karana.
Elem, pređimo na suštinu i nezapamćenu gramzivost mladog despota Igora Dodika i njegove dvorske svite, odnosno pljačke u iznosima od kakvih običan narod može samo prevrtati očima. Eventualno šaputati u sigurnom okruženju, a sa te strane moram pohvaliti tek nekolicinu novinara i aktera javnog diskursa koji se usuđuju ponešto objelodaniti.
Nije neka vijest o odobrenju "kumića" Save Minića novom direktoru UKC-a Banja Luka dr Nikoli Šobotu za nova zaduženja u iznosu od 45 miliona KM. Sa kamatama i probijanjima odobrenog iznosa još kako će cifra preći 50 miliona maraka - u zavisnosti od gramzivosti stvarnih aktera tog kriminalnog plana.
Konkretno: Igor Dodik, direktor Nikola Šobot i njegov pomoćnik za ekonomska pitanja Aleksandar Todorović samo od ovog zaduženja planiraju maznuti 10 miliona maraka! Normalnom čovjeku 10 miliona KM zvuči nevjerovatno, ali iz daljeg teksta vidjećete da je u pitanju tek sitnica spram stvarnih razmjera pljačke imovine UKC-a. Pritom je pogubno što se za ove kriminalne naume zna godinama i samo treba elemente posložiti u kompletnu sliku.
Jesu li iz resornog ministarstva, rukovodstva UKC-a i inih subjekata odlučivanja saopštili kakvo to dalje opremanje kliničkog centra planiraju ili oko strukture dugovanja Fondu zdravstvenog osiguranja (FZO)? Odnosno išta konkretno oko tih odobrenih 45 miliona zaduženja? Nismo baš svi retardirani da nam "nema smisla" saopštavati podatke.
Prethodni diraktor UKC-a dr Vlado Đajić javno je iznosio kako ga je prilikom imenovanja dočekalo do nekih 150 miliona ranijih kredita, dugovanja FZO-u i dobavljačima, neuplaćenih doprinosa i ino, te da je ukupne obaveze sveo na nekih 20 miliona maraka. Doktor se pohvalio takvim rezultatima, a nismo čuli demante ili osporavanja.
Slijedi logičko pitanje: kako je doktor Šobot za pola godine uspio nagomilati tolika dugovanja? Možda njegov pomoćnik za ekonomske stvari Aleksandar Todorović ima odgovor? Ili izmišljaju razloge da bi preko novih zaduženja maznuli 10 miliona maraka i podijeli ih na "ravne časti"? Takve stvari moja struka naziva ORGANIZOVANIM KRIMINALOM!

Nisu Igor Dodik i dr Nikola Šobot izmislili kriminalitet bijelih okovratnika, niti pljačke narodnih dobara "namještanjem čvora kravate", nego samo koriste razorenu državu za svoje kriminalne naume. Elem, ovde moram obrazložiti navode mnogo pute ponovljene u tekstovima i komentarima.
Ponavljam: nije kvaka u smjeni dr Vlade Đajića, nego u dovođenju na poziciju pokvarenog poslušnika koji će potpisati sve šta stave ispred njega. Ima UKC mnogo eminentnih stručnjaka i čak članova SNSD-a, ali su ljudi dvije, tri i više decenija gradili tu ustanovu i nisu spremni nanijeti joj štete teške desetine i stotine miliona maraka. Bukvalno stotine miliona maraka!
Zašto pomenutih 50 miliona novih zaduženja nazivam "sitnicom" spram ukupnih pljačkaških nauma despota Igora Dodika i dvorske svite? Imate dostupne izjave tadašnjeg gradonačelnika Igora Radojičića iz 2019. godine kako gradska uprava poštuje "prioritete UKC-a" oko prenamjene objekata "stare hirurgije" i cijelog tog kompleksa u centru Banjaluke.
Zaista je otužno gledati Radojićića, koji je na funkciji uporno odbijao silne zahtjeve režimsko-tajkunske mafije oko izmjena regulacionih planova i novogradnje, a danas statira pored Draška Stanivukovića koji bespogovorno sve odobrava i potpisuje. Još jedan pokazatelj koliko su Sinovi "popišali" Očeve i uspostavili paralelnu vlast.
Iz iste godine imate izjave doktora Đajića o planovima izgradnje stambenih objekata za ljekare i medicinsko osoblje kao način da iste zadrži ovde. Ne može povećati primanja, ali iskoristiti zemljište UKC-a za super povoljno rješavanje stambenog pitanja medicinara za doktora je bila adekvatna mjera.
Vidite kukumakanja novog direktora Šobota kako ne može pronaći medicinare za popunjavanje radnih mjesta i kapaciteta koje je doktor Đajić izgradio, poput palijativne njege koju sam morao tumačiti zbog bilmeza u politici i medijima, baš kao što godinama slušate koliko je njegov prethodnik zapošljavao. I bukvalno stvarao nove kadrove!
Šobotu je važno maznuti TRI MILIONA maraka od novih zaduženja, a odlično zna da je doveden radi potpisivanja svega onoga šta njegove kolege koje su živote ugradile u UKC nikad ne bi uradile. Znači, despot Igor ima svog direktora za otimanje imovine, ima svog gradonačelnika za regulacione planove i odobrenja i sve druge pretpostavke kriminalnih nauma.
I nije kompleks "stare hirurgije" jedino zemljište UKC-a na koje su despot i svita bacili oko, nego su isti planovi utanačeni oko zemljišta Klinike za psihijatriju UKC-a. Znate koliki je kompleks psihijatrije, a po nekim informacijama posjed je veći od onoga korištenog. Ne znam koliko je proces preseljenja tu odmakao, no ta izuzetno vrijedna nepokretnost slijedi "sudbinu" već pomenutih posjeda u Vlasništvu UKC-a.
Godinama čujete za "loše vibracije" između doktora Đajića i Igora Dodika, a treba li jačeg motiva od ovako dijametralno suprotnih planova dalje sudbine nekretnina kliničkog centra? Ili ćemo ući u ogromnu materiju doktorovog suproststavljanja izmjenama urbanističkih planova i pogodovanja nezajažljivoj režimskoj mafiji?
Ono šta danas nepobitno znamo jeste da doktora Đajića nisu uspjeli slomiti onolikom javnom satanizacijom, niti pridobiti za opisane pljačkaške naume. Zašto? Pa naprosto - imao je alterntivu u vidu formiraranja sopstvene stranke Volja naroda Srpske i samostalan politički put. Kako sam dosta puta pominjao godinu ranije je upoziravan oko pripremanja afera i smjene, te da je ostao u svom maniru "neka me smijene" i bar danas nema dilema oko njgovog takvog pozicioniranja.
Kada sam nakon emitovanja onog lakrdijaškog snimka objavio da i dalje stojim u odbrani svog doktora znao sam kakav rasplet će uslijediti iako ga nikad ne pitam za njegove planove ili razna dešavanja. Čovjek je doktor medicine i njegova spoznaja se ogromno razlikuje od moje - iskusnog bezbjednjaka, pa sam tako i ono čemu smo svi svjedočili prepoznao prije njega.
Doduše i moja mreža izvora informacija pokriva sektore nedostupne za mog doktora, jednako kao što su metodologije istraživanja medicinskih i bezbjednosnih pojava bitno različiti nastavni predmeti i donose specifična znanja. Zato moja malenkost paralelizam vlasti u Srpskoj uočava i opisuje kako prednje vidite. Jednako kao što se zbog posebnih znanja i vještina ne bojim ni formalnog režima ni despotije Sinova.
I kad tekstom Manite predsjednika i člana predsjedništva - GLASAJTE ZA MINISTRA POLICIJE zatražim podršku naroda računajte da sam sposoban razoriti DESPOTOVINU. Nisam ni Željko Budimir ni Siniša Kostrešević, inače bivši kadrovi samo im to nije javljeno, nego neko ko tačno zna koju polugu moći treba prvu staviti pod kontrolu ukoliko želimo korjenite promjene.
Doktor Vlado Đajić je jasno rekao da neće žaliti ukoliko politički propadne pošto je narodu ponudio promjene i ukoliko to ne bude prepoznato može mirne svjesti otići odavde i baviti se svojom strukom gdje god poželi. Istog smo viđenja i sa jedinom razlikom što nemam ni ponuda ni planova za odlazak, nego će me bitange morati trpiti dok god sam živ. Uz apostrofiranje da sam spreman bar "skupo prodati svoju kožu" i da sam to dokazao u stotinama borbenih i visokorizičnih zadataka.
Zato najavljujem seriju tematskih tekstova o započetim ili planiranim pljačkama narodnih dobara i teškom režimskom kriminalu, a bićete začuđeni brojnim novim informacijma prikupljenim posljednjih sedmica. I prijedorski vlastodršci neka se pripreme za migrene pošto sam provalio brojne kriminalne planove i rabote, kao i mnogi drugi - uključujući i "nedodiriljive".
Ukoliko sam njavio spremnost na ulazak u klasičnu politiku računajte da voda nije došla do grla, nego do ušiju i utopljenje je pitanje trenutka. Pritom sve više odlično ili solidno informisanih ljudi javlja se sa odlučnošću za borbu takođe svjesnih težine prijeteće opasnosti tako da već sad mogu računati na ozbiljnu podršku i čak konkretnu snagu. Vidjećete po daljim aktivnostima.
Piše: Borislav Radovanović
Izvor: radovanovicborislav.blogspot.com
Pratite portal Infomedia Balkan i na društvenim mrežama: Fejsbuk i Tviter


