Brazilska veza presudila Interu, šestica Bajerna, petarda Liverpula

Pobjeda Real Madrida u derbiju, dominantna partija Liverpula u Bergamu i još jedna brutalna predstava Bajerna obilježili su veče u Ligi šampiona. Kraljevski klub je do prvijenca u novoj sezoni elitnog takmičenja stigao u vrlo važnoj utakmici protiv Intera. Četa Zinedina Zidana trijumfovala je sa 3:2, a gol odluke dao je Rodrigo na asistenciju Vinisijusa u 80. minutu. Real je tako povratio šanse za plasman u nokaut fazu, dok je Inter u problemu.

Liverpul je demolirao Atalantu sa 5:0 i već jednom nogom izborio osminu finala. Blistao je Žota sa tri gola.

Bajern Minhen je sa 6:2 deklasirao Salcburg, iako je do 79. minuta rezultat bio izjednačen. Poput Liverpula, Bavarci takođe mogu da se pohvale maksimalnim učinkom nakon tri kola.

Mančester Siti i Porto, u okviru grupe C, ostvarili su ubjedljive pobjede protiv Olimpijakosa, odnosno Marseja.

GRUPA A
Salcburg – Bajern 2:6 (Beriša 4, Okugava 66 – Levandovski p. 21, Kristensen ag. 44, Boateng 79, Sane 82, Levandovski 88, Ernandes 90+2)
Lokomotiva – Atletiko M. 1:1

GRUPA B
Real M. – Inter 3:2 (Benzema 25, Ramos 33, Rodrigo 80 – Martinez 35, Perišić 68)
Šahtjor – Borusija M. 0:6