Crvena Zvezda u finišu nokautirala Olimpijakos za prvu pobedu u Ligi šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Olimpijakos sa 3:1 u drugom kolu grupe B Lige šampiona. Crveno-beli su gubili na poluvremenu, ali su odigrali izuzetno u drugom poluvremenu i došli do velikog preokreta.

Zvezda sada ima tri boda i nalazi se na drugoj poziciji na tabeli iza neprikosnovenog Bajerna iz Minhena, dok joj u leđa gledaju Olimpijakos i Totenhem.

Duel dva bratska kluba počeo je u nešto sporijem ritmu, Zvezda je na početku insistirala na posedu lopte, ali nije bilo konkretnijih akcija.

Posle dvadesetak minuta grčki vicešampion se oslobodio pritiska i počeo da preti - najaktivniji u napadima bili su Kamara i Lovera, dok je Gerero uputio dva veoma opasna udarca.

Oba su završila pored desne stative gola koji je čuvao Milan Borjan, ali je Olimpijakos poveo u 37. minutu.

Spomenuti Borjan katastrofalno je reagovao posle centaršuta iz prekida i udarca Rubena Semeda u 37. minutu, lopta je ušla u bliži ugao i portugalski defanzivac je doneo prednost ekipi iz Pireja.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a igrači srpskog šampiona izašli su na teren u nastavku rešeni da promene dešavanja na terenu. Dušan Jovančić je nekoliko puta neuspešno pokušavao, a kada je ustupio mesto Milošu Vuliću, Zvezda je preokrenula stvari u svoju korist.

U tome im je mnogo pomogao Jasin Benzija, koji je u 58. minutu dobio drugi žuti karton, a crveno-beli su brojčanu prednost iskoristili nekoliko trenutaka kasnije.

Nakon centaršuta Tomanea sa levog boka i slabije reakcije odbrane Olimpijakosa, rezervista Vulić je rezantno šutirao i pogodio donji levi ugao za veliko slavlje na "Mitiću".

Od tog trenutka krenuo je veliki pritisak domaćina - pokušavali su redom Kanjas, Jagoš Petrović (ušao umesto Kanjasa) i Ričmond Boaći koji je zamenio Van la Laru, ali je golman Žoze Sa u svakoj od situacija sigurno reagovao.

Finiš susreta doneo je velike šanse za Olimpijakos, ali i pogodak Nemanje Milunovića u 87. minutu. Sjajno je korner izveo Marin i centrirao na peterac, tamo je štoper bio najviši u skoku i zakucao loptu u mrežu gostiju.

Gotovo identična situacija je viđena u sledećem napadu, kada je Boaći, takođe udarcem glavom, postavio konačan rezultat.

U drugoj utakmici grupe B minhenski Bajern je došao do drugog trijumfa, pobedivši Totenhem u Londonu sa ogromnih 7:2.

U sledećem kolu, 22. oktobra, Zvezda će gostovati "pevcima", dok će Olimpijakos dočekati Bavarce.

Izvor: rts.rs