U Banjaluci jutros je u restoranu "Integra" na 14 spratu u zgradi Vlade ponovo viđen kontroverzni biznismen iz Srbije Veljko Vukelić, za koga se tvrdi da je siva eminencija, koja okuplja i drži na oku ljude iz vlasti.
Inače, Vukelić je u prijateljskim, a neki tvrde, i u kumovskim vezama sa liderom SNSD-a Miloradom Dodikom i vrlo često je u Banjaluci i važi za sivu eminenciju ovdašnje vlasti.
Kakvim poslovima se bavi u Banjaluci i zbog čega često boravi u Republici Srpskoj nije javnosti poznato, ali prema nezvaničnim izvorima, on je jedan od ključnih Dodikovih ljudi od povjerenja kod koga su često ovdašnji ministri, načelnici i direktori javnih preduzeća.
Vukelić je jutros viđen u društvu sa Goranom Selakom, predsjednikom SPS, koji je u Dodikovoj nemilosti od lokalnih izbora.
Da li pokušava da ga ponovo vrati u okrilje vlasti nije poznato, ali kako nezvanični izvori tvrde, Vukelić je imao sastanke i sa predsjednikom SP Petrom Đokićem i bivšim poslanikom DNS Darkom Banjcem, koji pravi novu partiju, kao i sa Nedeljkom Elekom.
Da li će se sastati i sa kumom, čiji kabinet se nalazi u susjednoj zgradi gdje je i restoran Integra i šta su razlozi Vukelićevih čestih posjeta Banjaluci nije poznato, ali se naslućuje da su u pitanju neki zajednički poslovni ili politički poslovi.
Izvor: rtvbn.com
Pratite Infomedia Balkan i na facebook-u:
https://www.facebook.com/infomediabalkan/?ref=bookmarks