Đoković -oduvao- Cicipasa za polufinale u Parizu

Novak Đoković je u polufinalu Mastersa u Parizu! Furioznom igrom, najboljom u “gradu svjetlosti” ove godine Đoković je deklasirao Stefanosa Cicipasa sa 2:0 (6:1, 6:2) i revanširao mu se za poraz od prije dvadesetak dana u Šangaju.

Nakon ne pretjerano ubjedljivog izdanja protiv Mutea i Edmunda u prva dva meča, očekivao se daleko teži posao protiv sedmog tenisera svijeta.

Međutim desilo se potpuno suprotno, Đoković je za samo 28 minuta potpuno počistio Cicipasa sa terena u prvom setu. Ekspresno je poveo sa 5:0 i došao do tri vezane set lopte u šestom gemu, ali se Cicipas malo trgnuo, servis ga je poslužio i uspio je da set ne izgubi sa nulom.

Ako je to bila najava neizvijesnijeg drugog seta trajala je vrlo kratko, Cicipas je poveo sa 1:0, međutim u narednih pet gemova ga nigdje nije bilo, a Đoković je nemilosrdno grabio ka plasmanu u polufinale.

Pri rezultatu 5:1 Cicipas je uspio da prekine Novakovu seriju, ali je to bilo sve od njega, Đoković je za manje od jednog časa došao do konačnog trijumfa.

Novakov protivnik u subotnjem polufinalu biće Grigor Dimitrov.

Izvor: Agencije