Đoković u finalu Melburna

Najbolji svetski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Otvorenog prvenstvA Australije, pošto je u polufinalu savladao Luku Puja sa 3:0 (6:0, 6:2, 6:2). Za novi trofej u Melburnu, Novak će se boriti u nedelju sa Rafom Nadalom.

Već je na startu meča bilo jasno da Puj, kojem je ovo polufinale najbolji plasman u karijeri, nema šta da traži protiv svetskog broja jedan.

Đoković je maestralno započeo polufinale, i prvi set osvojio bez izgubljenog gema - 6:0!

Francuz je osvojio prvi gem u drugom setu, ali je Đoković vrlo brzo došao do brejka, a potom još jednim oduzimanjem servisa protivniku osvojio set sa 6:2.

Treći set je počeo isto kao i drugi. Puj je osvojio prvi gem, ali je Đoković napravio brejk i poveo sa 3:1, a potom bez izgubljenog poena potvrdio brejk i mirno priveo meč kraju.

Šestostruki osvajač Otvorenog prvenstva Australije plasirao se u svoje sedmo finale u Melburnu.

Novak će u nedelju u finalu igrati protiv Rafe Nadala, koji je u polufinalu savladao  Stefanosa Cicipasa sa 3:0.