EP u rukometu - Švedska dobila skandinavski triler, finale sa Špancima, koji su održali lekciju Francuskoj

U finalu Evropskog prvenstva igraće rukometaši Švedske i Španije, koji su u polufinalnim duelima savladale finaliste Olimpijskih igara u Riju.

Švedska je u skandivaskom derbiju bila bolja od Danske, olimpijskog prvaka - 35:34, nakon produžetka, dok je Španija bila bolja od Francuske 27:23.

Duel Švedske i Danske donio je dramu i šokantnu završnicu.

Šveđani su vodili tokom cijelog meča, a dva minuta i tri sekunde prije kraja stekli tri gola prednosti 28:25

Danci su smanjili na 28:27, a Švedska imala, izgledalo je, posljednji napad, u kome je Tolbring izborio poziciju na krilu i pogodio stativu.

Za šest sekundi Mihael Hansen je pronašao magičnu asistenciju za Svana Lasea Hansena, koji je pogodio za produžetke.

Očekivalo se da će Danci iskoristiti trenutak, ali su švedski rukometaši ostali hladni i mirni, imali sjajnog golmana Andreasa Palicku, pa su nakon prvih pet minuta imali gol prednosti 31:30.

Triler je nastavljen i u drugom produžetku, Švedska imala kontru za tri razlike, ali je u posljednji minut ušla sa minimalnih 34:33.

Ovoga puta Danska nije uspjela da se izvuče, Linus Anderson je pogodio za 35:33.

Španija je ranije danas, s druge strane, iznenađujuće lako savladala Francusku 27:23.

Izvor: Vijesti