Evroliga: Sjajna Zvezda slavila protiv Makabija

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz od četiri uzastopna poraza u Evroligi. U jednoj od najboljih utakmica u sezoni “crveno-beli” su trojkama zatrpali koš Makabija i ostvarili ubjedljivu pobjedu, 92:76.

Igrači Dragana Šakote spektaularno su otvorili utakmicu, a to se posebno odnosi na Bilija Berona. Sjajni Amerikanac bio je nepogrešiv u šutu za 3 poena, postigao je četiri trojke za prvih pet minuta, odnosno 14 od prvih 17 poena svoje ekipe.

Odlično su ga ispratili Lazić i Gist koji su dodali još po jednu trojku, a “crveno-bijeli” su stekli devet poena prednosti (23:14). Janis Sferopulos je tajm-autom malo usporio Zvezdine nalete u prvoj četvrtini, ali je tim iz Beograda prvi period završo sa sedam poena razlikke (27:20).

Druga četvrtina počela je trojkom gostiju, ali je uzvratio Beron na isti način, ubacio svoj 19. poen i preselio se na klupu. Zamijenio ga je Panter, koji je odmah ubacio trojku, a briljantno šutersko veče “crveno-bijelih” nastavio je Perperoglu koji je takođe bio precizan iza linije 6.75. Da ne bude sve idealno “potrudili” su se Panter i Štimac sa dva promašena zicera, što su igrači Makabija brutalno kaznili i sa dvije trojke smanjili na 41:38 u 16. minutu. Odgovor je bio u rukama Pantera koji je vezao pet poena, a sa još jednim slobodnim bacanjem Štimca Zvezda je ponovo stigla do plus devet (47:38).

Loš procenat pogođenih slobodnih bacanja dao je Makabiju šansu da na odmor ode sa prihvatljivim minusom, a to je omogućio Vilbekin dalekometnom trojkom za 49:43 poslije prvih 20 minuta.

Pitanje pobjednika odlučeno je u trećoj četvrtini, igrači Makabija častili su Zvezdu sa dvije tehničke greške i nekoliko faulova u napadu, pa su “crveno-bijeli” brzo stekli dvocifrenu prednosti i iz minuta u minut je uvećavali do kraja ovog perioda. Trojkom Pantera u 29. minutu Zvezda je prvi put prebacila prednost od 20 poena (72:51). Do kraja meča razlika se uglavnom kretala oko 20 poena pa je Zvezda rutinski privela meč kraju.

Panter je postigao 22 poena (trojke 4/6), koliko i Beron (trojke 5/7), a Štimac i Gist su postigli po 12, a Štimac je imao i 12 skokova, od čega sedam u napadu. Kod Makabija najefikasniji je bio Tajler Dorsi sa 19 poena.

Izvor: Sportski portali