Evroliga - Zvezda se kasno probudila, PAO slavio na premijeri

Košarkaši Crvene zvezde porazom su počeli povratničku avanturu u elitno društvo, Evroligu.

“Crveno-bijeli” su poklekli na uvijek teškom gostovanju kod Panatinaikosa, koji je na koncu slavio sa 87:82. Pogled na semafor jasno govori da su Beograđani duel izgubili u trećoj četvrtini, koju su izgubili sa 11 razlike. U četvrtom periodu su se probudili, prišli i na “minus četiri”, ali je bilo prekasno.

Srpski prvaci odlično su ušli u utakmicu. Dominirali su na obje strane terena i sredinom prvog kvartala stekli prednost 17:8. No, tada su stali, dozvolivši rivalu da serijom 12:0 potpuno preokrene rezultat, ali i momentum.

Igru je u tim trenucima slabo organizovao Filip Čović, koji je sa nekoliko početničkih grešaka domaćinima dao lake poene iz kontranapada. Nije se proslavio ni drugi debitant u eliti, Majkl Odžo, koji je već u prvom poluvremenu zaradio isključujućih, pet ličnih grešaka.

Ako se tome doda da je jedan od najraspoloženijih igrača, Džejms Gist, imao tri penala, jasno je da Zvezda najveći problem imala pod košem. Uprkos tome, držala se u igri u drugom periodu, nakon kojeg je imala zaostatak 35:37.

Međutim, Milan Tomić je nakon samo dva minuta igre u trećem periodu morao da traži minut odmora. Jer, PAO je otišao na “plus sedam”, a Gist zaradio četvrti “penal”. Predah nije pomogao, pošto je poslije 26 minuta igre na semaforu pisalo 55:44.

I već tada dao se naslutiti epilog bitke u Atini. Domaćin je ovaj interval igre dobio sa ogromnih 29:18, te sa “napumpanim” samopouzdanjem i vođstvom 66:53 ušao u završni kvartal.

“Crveno-bijeli” su na početku posljednje četvrtine odigrali dvije dobre odbrane, prišli na “minus devet” i sve to “prosuli” sa dva loša šuta. Odgovor je bio surov, s obzirom na to da je Panatinaikos otišao na 14 koraka prednosti, udarivši time temelje pobjede.

Doduše, do kraja je Zvezda zaprijetila, prišla na 83:79, ali je PAO preciznim izvođenjem slobodnih bacanja odbio taj atak i mirno priveo meč kraju.

Jadranske šampione za vikend očekuje premijera ABA lige protiv “dužnika” Primorske, a zatim u naredni četvrtak i veliki domaći boj sa Fenerbahčeom.

Izvor: srpskacafe.com