Evropski prvenac - Radnik iz Bijeljine držao čas fudbala Spartaku

Fudbaleri Radnika upisali su istorijsku, prvu pobjedu na velikoj sceni u klupskoj istoriji. U svom trećem evropskom ispitu, prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, Bijeljinci ne samo da su trijumfovali protiv Spartaka, nego su održali čas fudbala gostima iz Slovačke.

Konačnih 2:0 je lijepa zaliha pred revanš u Trnavi, ali ono što može da raduje više od samog rezultata je sama igra.

Prvi je zaprijetio semberski sastav. Velibor Đurić je znalački uposlio Seida Zukića u kaznenom prostoru. Stameni špic je došao do lopte, snažno šutirao, ali je Dobrivoj Rusov bio na visini zadatka.

Kako je vrijeme odmicalo, Slovaci su preuzimali inicijativu. Kreirali su nekoliko obećavajućih napada, međutim, nisu uspjeli da “poentiraju”.

U periodu svojevrsnog zatišja, Radnik je poveo. Spartak je otklonio opasnost nakon kornera domaćina. No, samo nakratko. Lopta je došla do Nedima Mekića. On ju je primio, namjestio se na šut i sjajnim udarcem sa dvadesetak metara, iskosa sa lijeve strane, zatresao mrežu na oduševljenje gotovo 4. 000 navijača.

Do odlaska na odmor četa Mladena Žižovića je kontrolisala igru i rutinski sačuvala zasluženo vođstvo.

Tek što je počeo drugi dio susreta, Radnik je još jednom pogodio metu. Kombinovali su domaći na lijevoj strani. Lopta je došla do fudbalskog lisca Đurića, koji je prizemnim udarcem duplirao vođstvo. Igrao se 48. minut.

Od tog trenutka domaćin je potpuno kontrolisao dešavanja na travnjaku. U posljednjih dvadesetak minuta svjesno se povukao i čekao šansu iz kontri i polukontri. Upravo je na taj način dva puta ozbiljno zaprijetio. No, u oba navrata istakao se golman Spartaka Rusov. O kakvom odnosu snaga se radi, najbolje potvrđuje podatak da Slovaci za 90 minuta nisu uspjeli da stvore ozbiljniju šansu.

Duel je odigran u sjajnoj atmosferi pred gotovo 4. 000 navijača na Gradskom stadionu u Banjaluci. Na tribinama je bilo i 300 gostujućih pristalica, koji su u više navrata izmamili aplauze povicima “Kosovo je srce Srbije” i “Kosovo Srbija”.

Revanš se igra za sedam dana u Trnavi, sa početkom od 20.45 časova.

Izvor: SrpskaCafe