Istorija je ispisana - Liverpool pregazio Barcelonu i izborio finale Lige šampiona (Video)

Liverpool je večeras u revanš susret polufinala Lige prvaka na svom terenu ugostio Barcelonu nakon poraza rezultatom 3:0 na Camp Nou.

Liverpool je u utakmicu ušao kao autsajder, a nije pomoglo ni to što su nedostajali Firminho i Salah. Nije to smetalo Redsima koji su slavili 4:0 u nevjerovatnoj utakmici i izbacili Barcelonu.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti susreta. Nakon udarca Henderskona lopta se odbila do Origija koji matira nemoćnog Ter Stegena.

Barcelona je u prvom poluvremenu imala nekoliko velikih prilika. Zaustavljeni su redom Messi, Coutinho i Alba, a rezultat se do kraja nije mijenjao.

U nastavku Klopp je održao fudbalsku lekciju Valverdeu. Prvo je u 54. minuti susreta pogodio rezervista Wijnaldum nakon asistencije Alexander-Arnolda. Samo dvije minute kasnije opet je strijelac Wijnaldum. Ovaj put glavom i to nakon asistencije Shaqirija.

U 79. minuti Alexander-Arnold je lukavo izveo korner, a nesmotrenost gostiju iskoristio je Origi i matirao nemoćnog Ter Stegena.

Fudbaleri Liverpula režirali su jedan od najvećih preokreta u istoriji Lige šampiona – “redsi” su u revanšu polufinala deklasirali Barselonu rezultatom 4:0, pa će se 1. juna u Madridu boriti za šestu evropsku krunu.

Liverpul – Barselona 4:0 (Origi 7, 79, Vajnaldum 54, 56) ; prvi meč 0:3

Izvor: Radiosarajevo.ba