Junajted slavio u Humskoj

Partizan je doživio prvi poraz u grupi Lige Evrope, a Beograđani će dugo da žale za promašajima u duelu protiv Mančester Junajteda, posebno u drugom dijelu kad su bile i dvije sporne situacije pred golom gostiju. Engleski tim je u kombinovanom sastavu slavio u Humskoj 1:0 i preuzeo prvu poziciju u grupi.

Prvi je na meču zaprijetio Junajted u 15. minuti. Strahinja Pavlović je oborio Marsijala. Prekid je izveo Huan Mata, lopta je stigla do Skota Mektominija koji je zahvatio loptu glavom i poslao pored gola.

Engleski tim je imao novu šansu u 37.minuti. Van Bisaka je odlično osvojio loptu poslao Lindgarda koji je pogodio stativu. Na drugoj strani Partizan je uzvratio preko Sadika. Napadač domaćeg tima je dobro šutirao, ali je i on pogodio stativu.

U 42. minuti desni bek Nemanja Miletić zakasnio je sa startom nad lijevim bekom Brendonom Vilijamsom i sudija je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Marsijal i pogodio za vođstvo Mančester Junajteda.

U drugom dijelu trener Ole Gunar Solskejer je uvođenjem iskusnijih igrača želio da umrtvi igru i sačuva pobjedu. Partizan je zaprijetio u 52. minuti kada je Sejduma Suma šutirao pravo u Romera. Domaći tim je tražio penal u 67. minuti.

Natho je centrirao pred gol, lopta je pogodila nekoga iz odbrane Junajteda, a sudija iz Španije je pokazao da nema penala za Partizan. Domaći su opet tražili penal u narednoj akciji kada je lopta pogodila Vilijamsa. Romero je odlično odbranio i udarac Asana nakon kornera.

Natho je u 85.minuti ponovo dobro šutirao ali iznad gola.