Kredit iz Švajcarske odveo Crvenu Zvezdu u Ligu šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona!

Srpski prvak je u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za elitno takmičenje odigrao nerešeno, 1:1 protiv švajcarskog Jang Bojsa.

Zvezda je dobila priliku da drugu godinu zaredom igra u Ligi šampiona zbog rezultata prve utakmice (2:2), odnosno većeg broja golova postignutih na gostujućem terenu.

Jedini pogodak za Crvenu zvezdu postigao je Aleksa Vukanović u 59. minutu i to iz prvog šuta koji je išao u okvir gola protivnika.

Fantastičnu akciju Marka Marina je divno ispratio Milan Rodić, uputio odličan centaršut u peterac, gde se našao krilni napadač Zvezde i uspeo da postigne pogodak.

Nadu gostima da mogu da dođu do preokreta dao je El Fardu Ben, fudbaler Zvezde koji je meč počeo sa klupe, a u 82. minutu je zatresao mrežu svog tima.

U periodu totalne ofanzive švajcarske ekipe veliki broj igrača Zvezde se nalazio u svom kaznenom prostoru, pa je u jednoj od tih situacija posle lošeg šuta Saidija Janka upravo fudbaler domaćeg tima pomogao da se rezultat izjednači.

Ben je tada glavom reagovao i prevario Milana Borjana, koji je u 57. minutu umalo i sam sebe savladao.

Jedan od najboljih igrača Zvezde u ovim kvalifikacijama je pokušao da spreči loptu da ode u korner, ali mu je ona u toj nameri ispala i pala na nogu jednom od igrača Jang Bojsa, koji se tome nije nadao i nije uspeo da reaguje kako je želeo.

Osim gomile stihijskih napada švajcarskog tima u finišu utakmice, to su bile jedine zanimljive situacije u celom meču, koji je obeležio veliki broj prekršaja, prekida igre i kartona.

Prvo poluvreme kao i da se nije igralo, fudbaleri Zvezde nisu uspeli da upute nijedan udarac u gol protivnika, dok je Borjan samo jednom morao da reaguje, na drugoj strani.

U prvih 45 minuta je arbitar Entoni Tejlor morao da se oglasi čak 19 puta, podelio je žute kartone gotovo celoj odbrani Zvezde, osim Milanu Rodiću, a slične okolnosti su mu se dogodile i u nastavku.

Iako su oba tima zaigrala mnogo otvorenije u drugih 45 minuta, ponovo je viđeno 19 prekršaja, a i jedan crveni karton, napadaču Zvezde Tomaneu koji je uspeo da zaradi dve javne opomene za nešto više od pola sata provedenih na terenu.

Bilo je evidentno i da se Jang Bojs opredelio za ofanzivu igru od početka, Zvezda je uspela da uspostavi ravnotežu u drugom delu prvog poluvremena, ali se posle datog gola povukla i prepustila inicijativu protivniku.

Ipak, fudbaleri Jang Bojsa nisu dokazali da imaju umeće da iskoriste otvoreni prostor, pa je domaći tim uspeo da sačuva prednost stečenu u prvom meču i da izbori plasman u Ligu šampiona.

Stadion: "Rajko Mitić", Beograd
Sudija: Entoni Tejlor
Poseta: oko 52.000.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Kanjas, Jovančić - Garsija (od 69. Ben), Marin, Vukanović (od 81. Ivanić) - Boaći (od 62. Tomane);

Jang Bojs: Van Balmos - Sorensen, Cesiger (od 51. Fasnaht), Luštenberger - Janko, Sijero (od 65. Sulejmani), Ebišer, Lotomba - Asale (od 65. Oaro), Nsame, Ngamale.

Izvor: b92.net