Lejkersi na pobjedu do titule šampiona

Los Anđeles Lejkersi slavili su u četvrtoj utakmici velikog finala NBA lige protiv Majamija 102:96 i tako poveli 3:1, došavši na samo jednu pobjedu od titule. Ovaj četvrti meč vjerovatno je bio i najbolji u čitavoj seriji. Tek u samom finišu jedan tim se odvojio na više od pet poena razlike. Obje ekipe imale su sjajne intervale kako u odbrani, tako i u napadu.

Ipak, odlučila je treća četvrtina u kojoj su Lejkersi uspostavili prepoznatljivu unutrašnju igru, a dvije glavne zvijezde Lebron Džejms i Entoni Dejvis ostvarili dominaciju. Džejms je preuzeo odgovornost u četvrtoj četvrtini i maltene sam nosio Lejkerse do izuzetno bitne pobjede i vođstva u seriji 3:1.

Džejms je meč završio sa 28 poena, 12 skokova i osam asistencija, a Entoni Dejvis sa 22 poena, devet skokova i četiri asistencije. Tihi heroj Lejkersa bio je Kendejvijus Kouldvel-Poup sa 15 poena, od čega pet u završnici meča. Na drugoj strani ponovo je Džimi Batler bio na ivici tripl dabla sa 22 poena, 10 skokova i devet asistencija.

Peti meč na programu je u noći između petka i subote i tada će Lejkersi imati prvu meč loptu za titulu.

Izvor: srpskacafe.com